U10: Dvě výhry na startu okresního přeboru


Kategorie U10 vstoupila do nové sezóny dvěma zápasy okresního přeboru na tuřanském pažitu. Všichni jsme byli v očekávání, jak se nová sezóna rozběhne a jak se ukážou naše letní posily.

 

TJ Slavoj Zvoleněves – SK Slaný 2:7 (2:3), Branky: Vrána 2x, Balla, Rosický, Myška, Pham, Švarc

Vstup do soutěže jsme zvládli s přehledem. Soupeře jsme nepustili do žádných vyložených šancí a po celou dobu kontrolovali tempo hry. Střeleckých pokusů jsme v útočné fázi měli hodně a jsme rádi, že řada z nich skončila brankou.

 

TJ Sokol Tuřany – SK Slaný 2:4 (2:2), Branky: Myška, Balla, Vrána, Rosický

V první polovině jsme si vybrali slabší chvilku a přestali úplně hrát. Chaos v obraně i v útoku, individuální chyby, tím vším jsme soupeři dovolili, aby s námi držel krok. Po přestávce jsme se uklidnili a s mnohem větší koncentrovaností soupeři odskočili o dvě rozdílové branky.

 

Přestože šlo o první zkušenosti v novém složení a po prázdninové pauze, ukázalo se, jak nadějný tým s dobrým potenciálem máme. Velmi dobře se do akcí zapojili noví hráči. Karel Rosický ukázal přehled i zakončení a s přibývajícími zápasy a tréninkovými zkušenostmi může zanedlouho nahradit na pozici střeďáka Brejšího. David Kratochvíl má skvělé individuální předpoklady, až k tomu přidáme i souhru s ostatními hráči a lepší pokrytí prostoru, bude velmi platným hráčem. Za zmínku ale stojí i další borci, kteří již v týmu jsou delší dobu. Alex Pham začíná mít přehled na hřišti a jeho dělovky z dálky budou doufejme pro soupeře čím dál více smrtící. Technicky velmi dobře se ukazuje Honza Švarc, až k tomu přidáme i více fyzičky, rychlosti a pohybu, bude k nezastavení. Dočkali jsme se i klasického zakončení Adama Myšky, který ví, jak si počkat na svoji šanci. A hráčem víkendu se stává Jarin Vrána, který si se třemi góly odváží pomyslný tuřanský hattrick. Jen tak dál!

V další fázi budeme muset zapracovat na klasických bolístkách mládežnických kategorií – shlukování do chumlu, špatné pokrytí hráčů a prostoru, individuální technika. Víme ale, na co se zaměřit a máme spoustu prostoru, kde a jak se zlepšovat.