Začátek MiniLigy přinesl vyrovnané souboje


První zářijový víkend odstartovala také MiniLiga kategorie U10. Rozehrát jsme se jeli do Neratovic, kde nás čekalo pět vyrovnaných utkání.

 

Slaný – Neratovice žlutí 3:2 (2x Štambera, Kubenka)

Skóre otevřela levačka Lukaka, pak ale soupeř dvěma góly skóre otočil. Potvrdila se tak zkušenost prvních zápasů minulé sezóny, kdy jsme se jen pomalu probouzeli do zápasového rytmu. O naše vítězství se ve finiši postaral Max – nejprve využil aut Lukyho a pak dokončil Baldův samostatný průnik.

 

Slaný – Polaban Nymburk 1:3 (Roll)

Utkání, které by zcela jistě sneslo remízu. Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme doplatili na standardní situace – jeden gól jsme dostali z přímého kopu lehkou střelou po zemi k tyčce, druhý hlavou po rohovém kopu. Náš jediný brankový příspěvek připsal Luky po individuálním průniku po levém křídle.

 

Slaný – Neratovice modří 4:3 (Balla, Pham, Roll, Hartl)

Utrápené a ubojované utkání, ve kterém jsme měli více štěstí. Hra nepřinesla příliš mnoho fotbalových kombinací a situací pro potěchu diváka, šlo spíše o sérii individuálních soubojů a přetahovanou o každý míč. Co nás ale trápilo mnohem více byla okénka, která se nám až příliš často otevírala v obraně. Zapomínali jsme se vracet, obsazovat hráče, pokrývat prostor. Z toho pramenily i góly, kdy soupeř pohodlně doklepával do prázdné branky. To se nám příště již nesmí stávat!

 

Slaný – SK Sparta Kolín 1:3 (Hartl)

Chyby v obraně jsme dělali i v tomto utkání a to nás stálo další výsledek. Fotbalově vyrovnaný soupeř dokázal potrestat všechno, co jsme mu nabídli. I přes řadu našich šancí se ujala jen střela levačkou Marka Hartla, který si potáhl míč po levé straně a po samostatné akci zakončil.

 

Slaný – Roudnice 2:4 (Kuliha, Němcová)

Zápasy s tímto soupeřem vždy stojí za to a náš tradiční soupeř dokáže ze slánských borců dostat maximum. Tak tomu bylo i nyní a i přes prohru a znatelnou únavu jsme podali asi nejlepší výkon z celého turnaje. V tomto zápase jsme také lépe pokrývali prostor před brankou a co především, dokázali jsme pro hru využívat celou šířku hřiště.

 

 

Ani v jednom z utkání jsme vysloveně nepropadli a odehráli velmi vyrovnané partie. To nakonec ukazuje i celkové skóre 11:15. Zapracovat budeme muset na důrazu a fyzické kondici. Ve většině zápasů jsme byli pomalejší, hůře přistupovali k míči a díky tomu, že jsme nehledali volný prostor a nenabíhali si do něj, jsme se také připravovali o dobré šance. Když jsme Nikitovi vysvětlili, jak si má od míče naběhnout do volného prostoru, hned z toho byla krásná šance. Musíme zapracovat na tom, aby si kluci z těchto zkušeností udělali návyk, který budou využívat ke svému prospěchu. Stejně tak při práci s míčem potřebujeme být agresivnější a rychlejší. Tolik ztracených (utečených) balónů z loňské sezony nepamatujeme. Velmi dobře se do týmu zapracovávají kluci, co začali hrát později. Alex Pham má velký přehled o hře a často se propracuje k zakončení, v osobních soubojích si dobře vede Marek Hartl.