Zápasový týden U10, OFS Kladno, KP U11 5.9. – 11.9.


V úterý 6. 9. 2022 nás čekalo další kolo OFS u nás doma. Původně jsme měli odehrát tzv. triangl Zvoleněves, Panenský Týnec. Týž den dopoledne volal trenér Zvoleněvsi, že nemá hráče a žádal o odložení zápasu. Souhlasili jsme a nechali přeložit tento zápas na čtvrtek 15. 9. 2022. Odpoledne jsme se sešli na hřišti v dobré náladě a očekávali příjezd Týnce.

 

  1. kolo OFS starších přípravek sk. „D“

SK Slaný – TJ Sokol Panenský Týnec 8:4, poločas (5:1), (4x Vici, 2x Jarda, Mára, Nikita)

Do zápasu jsme vlétli s velkým odhodláním a chutí. V podstatě jsme první půlku zápasu nedali soupeři šanci na jakékoliv zakončení, nějakou rozvíjející se kombinaci. Kluci důsledně bránili, rozvíjeli útočné akce, kombinovali. Jediné, co by se dalo vytknout, byly dost časté skrumáže klubíček hráčů. Nabádali jsme kluky, aby se tomu vyvarovali a roztáhli hru do stran. David z počátku zápasu nechápal, jak rozehrávat od brány, i když jsme si vše vysvětlili, ale postupem času si to urovnal v hlavě a rozdával spoluhráčům krásné, přímé míče. Náš tlak se zvyšoval, po sérii nepřesných nebo slabých střel zatáhl míč po pravé straně Myškin a naservíroval ho Márovi před bránu, který se nemýlil. Od té doby jakoby se roztrhnul pytel s góly a my jsme přidávali další, jednu dalekonosnou vyslal Vici, pak se ve skrumáži zorientoval dobře Jára. Těsně před koncem poločasu se protrhlo nebe a tak jsme za vydatného deště ukončili o něco dříve polovinu zápasu, s tím že jsme natáhli druhou. Ve druhém dějství už jsme tak výrazní nebyli, možná si kluci říkali, že už to vyhrajeme, ale opak byl pravdou. Fotbal se hraje od začátku až do konce. Týnec nás začal přehrávat, my jsme kupily chyby v obraně, nechávali jsme volné hráče za sebou a tím začal soupeř skóre upravovat v náš neprospěch. Nicméně jsme se nenechali zahanbit a po několika pěkných střelách Viciho, Jardy a Nikity jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Velmi pěkně se na výkonu týmu podepsali Mára, ten bojoval jako lev o každý míč, Vici, Alex Pham, David a Myškin.

Rodičům velké díky za povzbuzování a pochvala všem hráčům za předvedené výkony.

Pozn.: Na každé mistrovské utkání (MU) – domácí, venkovní, je po zápase osobní hygiena!!!!!!

 

  1. kolo KP starších přípravek sk. „F“

V letní pauze jsme přihlásili náš „starší“ tým do krajského přeboru (KP) SKFS. Následně jsme byli nalosováni do skupiny „F“ se soupeři SK Kosmonosy, FK Ml. Boleslav a FK Pšovka Mělník. Soutěž se hraje turnajově, 1xza 14 dnů, tedy vždy na střídačku se všechny týmy sjedou v „jednom městě“ a tam odehrají 3 zápasy, 2×15 min dle pravidel st. přípravky, tedy ročníky 2012 a mladší. Po dvou omluvenkách jsme odjížděli s osmi hráči.

První kolo jsme odehráli ve velmi pěkném areálu v Kosmonosích. Samozřejmě jsme očekávali v tomto typu soutěže velmi kvalitní a těžká utkání, což se také potvrdilo. Chceme, aby si kluci více zvykali na fyzickou zátěž, bojovnost a souboje, i na různé herní taktiky a technicko-fotbalovou vyzrálost jednotlivých týmů, což jim okresní přebor prostě nedá, i za cenu vyšších proher. Ne že bych chtěl kluky nějak omlouvat, ale je třeba si uvědomit, že jsme tým složený čistě z ročníku 2013 a ml., a rozdíl 1 roku je prostě v této soutěži znát.

FK Ml. Boleslav – SK Slaný 11:2 (Roll, Max)

Úvodní utkání jsme zahájili s týmem zvučného jména a byli jsme jak na drátkách, co se bude dít. S kluky jsme se domluvili, že při slovním pokynu, budeme měnit rozestavení, tak jak se bude zápas vyvíjet a kluci to zvládali skvěle, po celý turnaj. Začátek zápasu, nebyl vůbec špatný. Skoro si dovolím říci, že mladoboleslavští zpočátku nevěděli, jak na nás. Bohužel pro nás, tam chyběl důraz a rychlost. Se vzrůstajícím počtem minut se nám tyto dvě vlastnosti vytratily, kluci se při naznačení střely, která byla kličkou, otáčeli zády a nechali se tak rychle vyšachovat ze hry – to u nich neznáme. Soupeř se prezentoval rychlejší hrou a velmi přesnými křižnými přihrávkami. My tím, že jsme si dávali značný odstup od hráčů, tak jsme samozřejmě nebyli schopní reagovat na získání míče 1vs1, potažmo 1vs2.

Jediní dva, kteří pochopili v tomto zápase, co od hráčů chci, byli Max a Lukáš Roll, což je dost málo na 6-ti člennou sestavu. Ale nevadí, první zápas ukázal výrazné slabiny, které jsme mohli odbourat v zápasech dalších. Bohužel pro nás si ještě navíc Vici obnovil zranění stehenního svalu, takže nám mohl pomoct jedině v bráně. A i tak jsem měl obavy, aby si zranění nezpůsobil ještě rozsáhlejší.

SK Kosmonosy – SK Slaný 9:6 (2x Roll, Lukaku, Kulíšek, Nikita, Max)

Další zápas proti domácím jsme začali v jiném rozestavení, to už bylo za vydatného deště a pár minut se nám dařilo držet tempo se soupeřem. Vlivem toho, že Vici opravdu nemohl moc běhat a pomáhat klukům „zezadu“ a po přesných střelách i z dálky jsme opět výrazně prohrávali. Pozitivní bylo, že se kluci nenechali otrávit nějakým výsledkem a hráli to svoje dál. Soupeř hrál v rozestavení 2-3 na což naše rozestavení fungovalo a my se čím dál více dostávali k zakončení a pohledným kombinačním akcím. Zejména v druhé půlce zápasu, v řádu pár minut jsme najednou dali 3 góly, kluci se osmělili, viděli, že to jde a začal z toho všeho být pěkný fotbal. Naše forma od tohoto zápasu rostla. Zápas jsme sice nedovedli do vítězného konce, ale už tu byla herní pozitiva. V podstatě celý zápas odehrál Max a Luky Roll, který byl svým výkonem příkladem pro ostatní, nahradil Viciho na středu zálohy.

 

SK Slaný – FK Pšovka Mělník 2:7 (2x Roll)

I když to tak výsledkově nevypadá, poslední zápas byl zase o trochu lepší. Kluci jakoby pochopili smysl a organizovanost hry, přistupovali k hráčům s větší odpovědností a důrazem. Soupeř dal góly ze střel střední vzdálenosti a po chybách v brance, ale naše hra měla už parametry. Alex Pham konečně pochopil, jak má bránit, že nemůže dělat při rozvíjení naší útočné akce jednu kličku za druhou za sebou středem zahuštěného prostoru. V posledním zápase se také více otrkal Alex B. (měl utrženou podrážku od kopaček z prvního zápasu), ale bohužel to už bylo pozdě. Velmi pěkně, soubojově odehrál Kulíšek svůj post obránce, Lukaku se snažil ze všech sil, ale v protiútoku chyběla zejména rychlost.

 

Vzhledem k počtu hráčů a tomu, co psal Marek Roll z prvního kola OFS, jsem měl trochu obavy o fyzičku kluků vzhledem k náročnosti soupeřů, ale ta se nakonec ukázala jako dobrá. Naším největším problémem byla rychlost a důraz. Za výkony musím velmi pochválit Maxe a Roládu. Hodně zbytečných a lehkých gólů jsme dostali z lehkých střel na bránu, anebo z nedorozumění se gólmana se spoluhráči, ale vzhledem ke zranění Viciho se není čemu divit. Zklamáním byl výkon Alexe B. a Nikity, který byl pomalý, nedůrazný až nesmělý. Ne každý zápas vyjde úplně všem. Klukům díky za výkony, bojovnost a nasazení až do konce a torzu rodičů za podporu dětí.

Pozn.: Na každé mistrovské utkání (MU) – domácí, venkovní, je po zápase osobní hygiena!!!!!!

 

S pozdravem

Jiří Balla