Drama ve druhém kole OP SPŘ


Druhé kolo OP SPŘ jsme odehráli na hřišti kačického klubu a po celodenním deštivém počasí jsme s ohledem na umístění hřiště odjížděli do Kačice s obavami o stav trávníku. Před samotným odjezdem jsme navíc museli doplnit tým za nemocného Kubu Macha a tak byl „do zbraně“ povolán Jony. Po příjezdu do Kačice jsme zjistili, že hřiště je v dobré kondici, Jony také dorazil a tak jsme se mohli převlékat a chystat k duelům s pcherským týmem a domácí Kačicí.

SK Slaný – SK Pchery 7:2(branky: Tvrdík – 3, Kapusta – 2, Vacek a Mazan)

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu Pcher. Hned v úvodní minutě jsme mohli jít do vedení. Fíla bohužel v jasné gólové šanci neuspěl a neuspěli i další hráči. Byť jsme měli jasnou územní převahu, kdy jsme soupeře nepustili na naší polovinu, nebyli jsme schopni ji přetavit v branku. To se podařilo až Filipovi po dvanácti minutách hry a od té doby jsme začali zatěžovat skóre soupeře dalšími úspěšnými pokusy. Hned o minutu později zvýšil stav na 2:0 Adam a poločasové skóre 4:0 uzavřel Jony dvěma brankami. Dalo by se i říci, že se nám v tomto utkání dařilo vše, kluci předvedli řadu pohledných akcí, několikrát jsme soupeře rozebrali i krásným přenesením hry. Skóre zápasu uzavřel a naši výhru pečetil Máza výstavní šibenicí.

SK Slaný – SK Kačice 5:6p (branky: Mazan – 2, Kapusta, Kotulán a Vacek)

Ve druhém utkání s domácím týmem jsme začali opět převahou a po brankách Mázy a Filipa jsme šli do dvojgólového vedení. To se bylo ale z naší strany na dlouhou dobu všechno. Naopak soupeř nás začal presovat a obsazovat těsněji naše borce, z čehož pramenila i první branka v naší síti, kdy Kryštof volil přihrávku středem, tu však vystihli dva hráči soupeře a umístěnou střelou snížili na 1:2. Bylo ale hůře. Chyby na naší straně se kupily jedna za druhou. Jako by tato branka nechala našim borcům zapomenout na skvělou taktickou vyzrálost z předchozích minut i utkání. Pohybovali jsme se vždy tam, kde jsme neměli. Bránili jsme na velkém prostoru, útočili na malém, nedodržovali posty a co nejvíce, otevírali jsme střed hřiště, kde za našimi obránci zůstával minimálně jeden soupeřův hráč a po dlouhých přihrávkách se tak domácí dostávali do nebezpečných situací. Z toho všeho pramenilo vyrovnání a co hůře. Soupeř nám odskočil na rozdíl třech branek. Naštěstí k útoku zavelel Máza, který si navedl míč na osu hřiště a výstavní bombou snížil na rozdíl dvou branek. Když vstřelil Oskar kontaktní branku, jako by tato kluky polila živou vodou. Kluci přitopili pod kotlem a podařilo se nám ještě vyrovnat. Mohlo být ještě veseleji, když v hektickém závěru zatáhl v poslední minutě po pravé straně míč Máza, odcentroval a před prázdnou brankou našel nikým nebráněnou dvojici Tvrdík – Stolár. Bohužel Krystián si nekřiknul a Jonáš tedy v ne zrovna ideálním postavení zakončil těsně vedle. Vítěze utkání nakonec musel určit penaltový rozstřel, ve kterém byli úspěšnější domácí.

 

Z Kačice si odvážíme nakonec jednu výhru a jednu porážku po penaltách. Co je ale důležité je další zkušenost. Po prvním utkání se slaboučkým soupeřem ze Pcher přišlo utkání, které prověřilo kvality zejména hráčů širšího kádru. Je třeba si přiznat, že už první utkání bylo na hraně možností některých hráčů. Na druhou stranu jsme se dočkali i strašně milých překvapení. Tím největším byl výkon Krystiána. I když má Krystián pořád na čem pracovat a co dohánět, předvedl opravdu kvalitní a co hlavně i neuvěřitelně takticky vyzrálý výkon. Byl vždy tam, kde měl být a souboje s ním bolely. Dokonce několikrát založil i zajímavou akci. Od něj to byl asi největší progres. Velký pokrok udělal už na úterním tréninku Oskar a dnes ho potvrdil. Minulé kolo jeden z nejslabších článků dnes zatěžoval obranu soupeře, nebál se situací 1v1 a jen škoda, že mu mnohdy chyběla přímočarost a odvaha postupovat na branku soupeře. Po třech letech navrátivší se Matěj Hora dnes zažil velkou zkoušku. Byla na něm vidět taktická nevyzrálost a herní nezkušenost, nicméně ani on nezklamal.

Dnešní soupeři daly prostor klukům ze širšího kádru prosadit se, zahrát si a dostat se k míči či vstřelit dokonce branku. To je smyslem této soutěže a i proto jsme ji přihlásili a i proto se v ní sporadicky vyskytují nejzkušenější hráči. Pokud k tomu budou přistupovat kluci jako dnes, mohou na jaře klidně naskočit i do KP za naše áčko.