Dvě rozmoklé výhry ve Zvoleněvsi


K dalším dvěma zápasům Okresního přeboru U10 jsme zajeli ve čtvrtek 15. září do Zvoleněvse. Kromě regulérního plánovaného utkání jsme dohrávali i odložený zápas z předešlého úterý. S ohledem na nemoci a školy v přírodě jsme brali každého, kdo mohl hrát. Větší problémy měl ale soupeř, který měl pouze jednoho hráče na střídání.

 

 

SK Slaný – Slavoj Zvoleněves 16:4 (8:1); branky Slaný – 6xŠvarc, 3xBalla, 2x Štambera, Kubenka, Kuliha, Kučera, 2xvlastní

Ve Zvoleněvsi nás přivítal rozmoklý a těžký terén, proto se nehrálo příliš na krásu. Sám soupeř nám umožňoval jednoduchou hru, kdy snadno ztrácel balóny v rozehře a my jsme jeho chyby mohli okamžitě trestat.

 

 

SK Slaný – Slavoj Zvoleněves 6:3 (4:2); branky Slaný – 2xKuliha, 2xPham, Balla, Vrána

Do druhého zápasu jsme kluky nabádali k větší kombinační hře, chtěli jsme vidět mnohem více přihrávek ve hře a lepší využívání prostoru celého hřiště. Bohužel jsme dostali první branku a ta určila průběh celého poločasu. Vybrali jsme si slabší chvilku, nechali se přehrávat na vlastní polovině a lehce ztráceli míče. Co nám zůstalo byla rychlost, a tak jsme mohli alespoň těžit z rychlých kontrů, které se dařilo i brankově zúročit. Druhý poločas sice přinesl mírné zlepšení v obranné fázi, ale na kluzké trávě už šlo spíše o to nezranit se.

 

Do Zvoleněvse jsme odjížděli s přáním co nejvíce si vyzkoušet kombinační hru, držení balónu, přihrávky. To se nám úplně nezdařilo, naopak, především ve druhém zápase, jsme často hráli velmi chaoticky a jen s vypětím všech sil odvraceli soupeřovy protiútoky. Spokojeni snad můžeme být jen se střeleckou potencí, kdy jsme dokázali zužitkovat prakticky všechno, co se nám před brankou soupeře nabízelo.