SK Slaný – SK Slavoj Pozdeň 3:11 (1:7)


Branky Slaný – Rosický, Myška, Chernychko

V úterý 20. září k nám na další zápas Okresního přeboru U10 přijel tým Pozdně. Od zápasu jsme očekávali především sbírání dalších herních zkušeností pro nové a krátce sloužící hráče v našem týmu.

 

Od úvodního výkopu jsme se okamžitě dostali pod tlak. Jen se štěstím jsme první tři minuty udrželi čisté skóre, když měl soupeř čtyři vyložené šance a mohl skórovat. Ani potom se nám ale nedařilo naskočit do tempa zápasu. Velký tlak Pozdně kazil naši rozehrávku, a když jsme zrovna dostali chvilku času a prostoru, zkazili jsme si ji sami. Přes půlku jsme se v prvním poločase dostali jen výjimečně. Paradoxně po brejku skóre otevřel Karel Rosický, ale to byla spíše voda na mlýn soupeře, který začal sypat branky nám.

Do druhé poloviny jsme kluky nabádali, aby začali více běhat. Pohyb a rychlost bylo to, co nám v prvním poločase chybělo. A podařilo se. Začali jsme lépe pracovat s míčem a rychleji, důrazněji obsazovat protihráče. Hra se opticky vyrovnala, dali jsme si pár hezkých přihrávek, zkusili udělat kličku. Výsledkově jsme již zápas nikam neposunuli, ale alespoň herně jsme si mohli užít zlepšení našeho výkonu.

 

Po celý zápas jsme dělali stejné chyby. Především v rozehře jsme místo využití prostoru podél čáry tlačili míč stále doprostřed, kde bylo připraveno klubko soupeře. Křížné přihrávky přes střed hřiště většinou končili sebráním balonu a střelou na naši bránu. Při individuálním prosazení jsme se zase topili v kličkách, které byly do soupeře, nikoliv do prostoru. Na všech těchto individuálních dovednostech budeme muset pracovat. Nicméně kluci mohou začít hned u sebe. Stačí, když přestanou přemýšlet, jestli chtějí hrát v obraně nebo v útoku, jestli je soupeř o hlavu vyšší nebo kolik je výsledek utkání na vedlejším hřišti. Koncentrace na vlastní výkon a hru týmu je důležitým předpokladem úspěchu na hřišti.