Domácí kolo KP na jedna mínus


V sobotu 24. září jsme pořádali druhé kolo KP starších přípravek. Pro většinu kluků to bylo letošní první představení na domácím pažitu. Po dvou dřívějších omluvenkách jsme tým doplnili o Kubu Macha, pro kterého to měl být velký křest v kvalitní soutěži. Do sobotního rána visel otazník na Marťasem a v týdnu úplně fit nebyl Adam. Naštěstí v obou případech se kluci dali dohromady a do turnaje mohli naskočit což bylo velké štěstí, protože ráno nám odpadl Jony 🙁

SK Slaný – TJ Unhošť 3:4 (branky: Plíva, Kubát a Milutinovič)

Prokleté první zápasy. Tak by se dalo shrnout utkání s unhošťskými. Prvních deset minut jsme byli ještě v pyžamu a mnozí ještě pod peřinou. Až po deseti minutách jsme si začali protírat oči. To už bylo vcelku ale pozdě, protože jsme díky laxnímu a ospalému přístupu prohrávali 0:2. Naštěstí jsme se rychle probrali a vrátili se do zápasu, nicméně jsme v něm tahali za kratší konec. Když už to vypadalo, že se nadychujeme k úspěšnému závěru, přišel nedůraz po rohovém kopu před naší brankou, kdy soupeřův hráč mezi třemi slánskými v klidu zakončuje. Bohužel se soupeřem, kterého jsme v minulém kole k ničemu nepustili jsme dnes prohráli hlavně vlastní nedůsledností.

 

SK Slaný – Slovan Velvary 2:5 (branky: Plíva a Mach)

Do druhého utkání jsme nastoupili proti velvarským borcům a úvod se nám nad očekávání povedl. Po pohledné akci jsme šli dokonce do vedení a hrálo se zajímavé vyrovnané utkání. Bohužel ale po pár minutách kopal soupeř rohový kop a je to 1:1. Nutno ale přiznat, že velvarským se v tomto případě povedlo všechno, skvěle rozehrané, skvěle načasovaný náběh a výborná hlavička. Prostě výstavní branka. My jsme bohužel od tohoto okamžiku začali vyklízet pozice a soupeř přebíral iniciativu. Z toho pramenily další branky. Ve druhé půli jako bychom se oklepali, zvedli jsme hlavu a vyrovnali hru. Dokonce jsme několikrát zahrozili, bohužel bez brankového efektu. Ten přišel až v samotném závěru, kdy Kuba Mach vystihl špatně rozehraný roh soupeře, vypíchnul míč a šel ho uklidit do prázdné branky. S velvarskými jsme dnes sehráli velmi pohledné utkání, které sice i trošku bolelo, ale i o tom fotbal je. Velvarští se prezentují kvalitou v osobních soubojích, rychlostí a okamžitým napadáním. My jsme se dnes s touto hrou byli schopni vyrovnat a i když jsme prohráli opět o 3 branky, šlo o výborný zápas.

 

SK Slaný – SKP Rakovník 11:1 ( Branky: Silný M. – 3, Plíva, Kraus, Mach a Milutinovič – 2)

Po tragikomickém výkonu s rakovnickým týmem jsme si chtěli napravit reputaci. Bohužel jsme netušili, že tento náš soupeř přijede v oslabené sestavě doplněné o mladší děti (ročník 2013 a 2014). Tento handycap byl vidět už od prvních minut. Nebo spíše vteřin. Prckové z Rakovníka nemohli konkurovat klukům i o dva roky starším a bylo tudíž otázkou, kolik gólů dáme. Skóre se sice přehouplo do druhé desítky, nicméně na hřišti to tak nevypadalo. Všichni jsme chtěli dát gól a všichni jsme si mysleli, že projdeme zdí. Zapomněli jsme, že to uměl pouze rytíř Brtník a tak naše nesmyslné a zběsilé pokusy prokličkovat se až k brance končily ve spletenci nohou. Nepomohlo ani vysvětlování a nabádání ke kombinaci. Prostě já se probiju. I proto musely přijít hodně důrazná a hlasitá připomenutí. V tomto utkání jsme sice výrazně vyhráli, nicméně předvedená hra byla hrozná. Byli jsme jak buldozer a hrnuli jsme hromadu před sebou a dělali z ní ještě větší. Na pondělním tréninku si musíme toto vysvětli a musíme zapracovat na této taktické dovednosti. Jak si prostě udělat prostor.

 

Ve druhém kole jsme sice opět vyhráli o parník poslední utkání, což výrazně svědčí o kvalitní kondici kluků. Špatná nebyla ani předvedená hra. Nešťastně jsme zaspali v prvním utkání a ne příliš takticky jsme si poradili s posledním. Co nás ale nejvíc trápí a trápilo i v minulém kole je spolupráce obránců při zakládání akcí. Místo přenesení těžiště hry se snažíme jít nesmyslně do zhuštěného prostoru. Na této dovednosti budeme muset tento rok pracovat a klukům to vysvětlovat, protože příští rok se bez toho už neobejdeme.

I přes všechno si po dnešku pochvalu za předvedené výkony zaslouží všichni kluci. Na rozdíl od minulého kola odvedli minimálně svůj standard. Přes to vše bychom chtěli vypíchnout jednoho z nich. Tím je Kuba Mach. Nejen, že Kuba měl dneska premiéru v našem „Áčku“, ale zahrál si poprvé náročnou soutěž s úplně jiným nasazením a v jiném rozestavení. Samozřejmě, že na něm byla vidět nervozita, nezkušenost a nesehranost s klukama. Přesto vše předvedl velmi sympatický výkon a my se už nemusíme bát ho nanominovat do těžších utkání.