Zápasový týden U10, OFS Kladno, krajský přebor (KP) U11, MiniLiga U10 24.9. – 1.10.


Zápasový týden U10, OFS Kladno, krajský přebor (KP) U11, MiniLiga U10 24.9. – 1.10.

V tomto týdnu nás čekalo další kolo KP U11 v Ml. Boleslavi v sobotu 24. 9. 2022, dále pak OFS Kladno v Tuřanech a MiniLiga v Nymburku souběžně, v sobotu 1.10.

  1. kolo KP starších přípravek sk. „F“

V Mladé Boleslavi jsme se ve velmi pěkném areálu místní akademie utkali v dalším kole se soupeři SK Kosmonosy, FK Ml. Boleslav a FK Pšovka Mělník. Tentokráte se hrálo 1×30 min dle pravidel st. přípravky, tedy ročníky 2012 a mladší. Po dvou omluvenkách jsme opět odjížděli s osmi hráči. Při tempu a délce jednotlivých zápasů a možného zranění je to opravdu hraniční počet hráčů.

První věc, která mě docela překvapila, byla, že soupeři přivezli docela pozměněné sestavy, oproti předchozímu kolu. Ne že bych si pamatoval obličeje všech hráčů ostatních týmů, ale výšková převaha nebyla již tak znatelná. Dokonce se objevili i menší hráči, než jsou ti naši. Ale to samozřejmě nic neznamená.

FK Pšovka Mělník – SK Slaný 4:1 (Nelča)

Úvodní utkání jsme zahájili tak nějak, jak už to u nás bývá, ospale. Soupeř na nás vlétnul a my jsme jen se štěstím odolávali nájezdům a zakončením. Byli jsme všude druzí, nedařila se kombinace a držení míče. A tak to muselo zákonitě přijít – gól do naší sítě. Na to konto naštěstí nejrychleji ze všech zareagovala Nelča a snížila vzápětí skóre. Hra se vyrovnala, nám se již dařila kombinace a postupný přechod do protiútoku. Takto se hrálo v podstatě až skoro do konce. V posledních minutách však soupeř 3x mířil velice přesně a střelami ze střední vzdálenosti nás skórově přehrál.

SK Kosmonosy – SK Slaný 5:4 (2x Alex Pham, Vici, Max)

Po krátkém, ale důrazném rozhovoru s hráči, kdy jsem jim kladl na srdce, aby nepřemýšleli 5 vteřin nad tím, jak si zpracují nebo co vlastně udělají s míčem, že musí být neustále v pohybu, že v tomto typu soutěže a kategorii na to prostě není čas, jsme šli na další mač. Toto byl asi nejhezčí zápas pro naše barvy. Odmakaný od začátku až dokonce. Plno soubojů, přihrávek, krásných kombinačních akcí, plno gólů. Prvním gólem vstoupil do hry sice soupeř, ale Alex Pham v tomto zápase úřadoval, a tak jsme šli po dvou trefách do vedení. Hra se přelévala ze strany na stranu, herně jsme byli lepším týmem, kluci s Nelčou makali jak o život. V posledních dvou minutách padlo 5 gólů a tím se uzavřelo celkové skóre zápasu.

FK MB – SK Slaný 9:2 (Lukaku, Vici)

Pro nás zatím výrazně herně lepší soupeř, s kterým si trochu nevíme rady, jak z hlediska rozestavení, tak i přistupování – bránění hráčů. Jinak tomu nebylo ani v tomto kole. Kluci z „ligového“ týmu na nás zase nalétli a my než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme prohrávali o 6 gólů. Nutno dodat, že se naši hodně vysílili v předchozím zápase, navíc jsme měli na střídání pouze dva hráče, Boleslav dvě kvalitní pětky, to se také hraje jinak. Po této kanonádě, jakoby domácí jisti si svým výsledkem polevili a my jsme začali vystrkovat růžky. Dařila se kombinace i rychlý přechod do útoku. Několikrát zazlobil pěknými střelami Lukaku, které měly být gólové, a to minimálně dvě. K němu se ještě přidal Vici. Nakonec se povedlo a oba dva jmenovaní, se trefili pěknými střelami. Navíc jsme neměli, dokonce si nejsem jistý, jestli nebylo skóre výsledkově ještě vyšší, ale to náš asistent P. Kubenka už ani nezaznamenal.

Všechny tyto zápasy nám dávají prostor na to vyzkoušet si různé systémy hry, zlepšovat první kontakt s míčem a ihned míč odehrát nebo s ním udělat cokoliv smysluplného – fotbalového, aby o něj hráči nepřišli. V trénincích se na toto zaměřujeme.

Hráčům velké poděkování za výkony, rodičům za povzbuzování. Příští kolo 8. 10. hrajeme doma.

 

MiniLiga Nymburk

V sobotu 1. 10. jsme jeli na přeložené kolo MiniLigy do Nymburka. Původně se mělo hrát 24. 9., kde bychom se neúčastnili vzhledem k zápasům KP. Na poslední chvíli se ještě přihlásili Krhanice, a tak celkový počet mužstev byl 7. Hra 5+1, 1x20min, tedy pěkná porce fotbalu.

SK Polaban Nymburk – SK Slaný 3:0

První zápas odehraný od začátku do konce velmi dobře takticky. Pohyb, souhra, přihrávky, souboje, prostě, „nebylo“, co vytknout. Měli jsme více ze hry, byli jsme lepší na míči, kombinovali jsme – jenom ten gól ne a ne vstřelit. Lukaku, Alex, Alex Pham, Vici, Max, Nikita, Rollík se snažili o střelu, ale vždy něco chybělo v koncovce nebo takříkajíc finální fázi, tak to vzal do svých nohou soupeř a pěknými střelami ze střední vzdálenosti zpoza obránce vystřílel domácím 3 góly.

SK Slaný – FK Neratovice 8:1 (3x Roll, Lukaku, Nikita, Alex Pham, Alex, Kulíšek)

Nám známý soupeř, který hraje pěkný fotbal, myslím si, že má i mladší děti. V počátcích zápasu byli kluci schopni odolávat, ale my jsme si udrželi tempo i střeleckou aktivitu a zaslouženě jsme vyhráli.

Sparta Kolín – SK Slaný 2:1 (Vici)

Nádherný zápas, alespoň z mého úhlu pohledu. Velmi vyrovnaný, hodně bojovný. Jako první se ujal vedení Kolín. My jsme se ale nenechali otrávit a hráli jsme dále svoji hru. V průběhu jsme změnili rozestavení a postupně se dostávali do šancí. Hodně nám k tomu napomohl gólman soupeře, který nebyl schopen rozehrát, i vzhledem k tomu, že jsme výborně obsazovali hráče soupeře a atakovali každý rozehraný míč. Lukaku lítal, jak zběsilý, napadal, snažil se o konstruktivní rozehru nebo jeho chladnokrevné zakončení. Když se mu to nepovedlo, vzal to na sebe Vici a krásnou střelou srovnal skóre. Chvíli jsme tlačili my, chvíli soupeř. Marek Roll mě pak nabádal, že už hrajeme skoro minutu a půl přesčas a mělo by se končit, trenér kolínského týmu nic a ve chvíli, kdy šel soupeř do akce, by byla zbabělost tuto hru přerušit. Bohužel pro nás jsme dostali gól, a tak jsme odešli ze zápasu trochu se svěšenými hlavami.

SK Slaný – Sokol Krhanice 2:1 (Roll, Kulíšek)

Po obědové pauze jakoby se opakoval zápas první. Tlačili jsme soupeře, kombinovali, stříleli, Lukaku několikrát tyč, Nikita trefoval gólmana, Rollík a Max lítali a bojovali. Z té hromady šancí jsme dali pouze dvě, soupeř ne že by byl špatný, ale my jsme si to stěžovali špatnou rozehrávkou od brány. Z ojedinělé šance krhaničtí upravili skóre, ale to bylo naštěstí vše.

SK Čáslav – SK Slaný 1:4 (2x Nikita, Max, Alex Pham)

Další zápas jsme odehráli tak nějak v pohodě a klidu. Hráli jsme to svoje a soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Krásnou a pohotovou střelou se blýskl Max, když při jedné z akcí soupeře, ten ztratil míč, Max ho vybojoval, podíval se na bránu, tam nikdo, tak vystřelil na naší polovině hřiště a byl z toho gól. Krásnými střelami se blýskl Nikita, už jsme ho zase začali poznávat, průnik přes hráče po levém křídle a dvě krásně utažené střely.

SK Slaný – SK Roudnice 2:3 (2x Alex Pham)

Poslední zápas MIniLigy jsme odehráli s naším taktéž známým soupeřem. Výborně pohybově, takticky a kombinačně vybavený tým. Věděli jsme, že hrají rozestavení 2-3, takže jsme na to kluky připravili, ale šli jsme do nám již známého rozestavení. Kluci z Roudnice zlobili, a to dost. Několikrát z blízka netrefili naši bránu, slánští kluci nedokázali reagovat na soupeře, pořád jsme byli od hráčů na metry, pořád jsme jim dávali plno prostoru a klidu na zpracování a rozehru. Tak jsme si to taky „vyžrali“, za chvíli jsme prohrávali o dva góly. Naši borci se ale nenechali a makali dál, hra se přelévala a my jsme najednou začali zlobit. Lukaku tyč, Vici, Rollík, Nikita a Max střely, ale všechno buď vedle, nebo zblokované anebo jsme trefili přímo gólmana. Tak to vzali do svých rukou duo Alex-Alex a po krásných rychlých přihrávkách jsme srovnali skóre za jednu minutu. Opět podobná situace jako v zápase s Kolínem, již jsme hráli tzv. nastavený čas, trenér roudnických zatím nic a z poslední akce hosté skórovali.

Celkově: z předvedené hry kluků jsme byli velmi spokojeni, nezaostali za žádným týmem. Všichni makali, bojovali. Nejvíc toho samozřejmě nalítali a vybojovali Rollík a Max. Alex Pham šel obrovsky výkonnostně nahoru. Nikita už byl také o chlup lepším hráčem než v předešlých kolech KP, Vici odehrál svůj standard, skvělou a velmi bojovnou formou se ukázal Lukaku, zato Kulíšek, Alex a Kuba K. asi neměli svůj den. Ani jsme nevěděli, že se počítají body a skóre, původně bylo domluveno, že se nic takového dělat nebude, ale domácí přesto vytvořili tabulku, ve které jsme nakonec skončili na velmi pěkném 4. místě s 9 body a skóre 16:11, 2 body za Spartou Kolín, která měla 11, Roudnice 14 a Polaban 16.

  1. kolo OFS starších přípravek sk. „D“ – zaslaná citace trenéra Vrány

TJ Sokol Tuřany – SK Slaný 5:5, poločas (2:4)

S tímto týmem jsme odehráli celkově lepší fotbal. Byli jsme více na míči, měli lepší přehled, do tří čtvrtin zápasu jsme pořád vedli o dva góly. Jenže fotbal se hraje až do samého konce, tedy do písknutí zápasu. Bohužel pro nás, jsme se uchýlili opět jako v prvním zápase k nedůraznému bránění a pokrývání hráčů a mohli jsme být rádi, že jsme „uhráli“ remízu.

SK Slavoj Pozdeň – SK Slaný 1:4, poločas (2:1)

Hra plná zmatků v rozestavení hráčů. Hlavně v obraně a na pozici středního záložníka. Hráči místo toho, aby si hlídali při útoku soupeře své posty, tak se shlukovali do středu a tím znemožňovali kvalitní rozehrávku do stran, tak abychom zachovali šíři hřiště a větší prostor. Jediný kdo perlil v obraně byl Martin Kučera a velmi pěkně zahrál i Filip Štreba, jen to chce více rychlosti a pohybu dopředu. V průběhu zápasu došlo ke špatně odpískanému faulu, trenér Pozdně údajně neprávem odpískal faul Karla Rosického, i když to mělo být naopak a Karel byl pak už celkově zaražený a asi i právem naštvaný. I takové jsou prostě situace a kluci si na to musí zvyknout. Rozhodčí je „pán“ na hřišti a bohužel někdy posoudí situaci nesprávně, buď proto, že ji nevidí anebo proto, že chce.

 

Rodičům velké díky za povzbuzování a pochvala všem hráčům za předvedené výkony.

Pozn.: Na každé mistrovské utkání (MU) – domácí, venkovní, je po zápase osobní hygiena!!!!!!

S pozdravem

RT