Po nemastném výkonu nakonec dvě výhry v Kačici


Další kolo OP jsme odehráli v nedaleké Kačici a po čtyřech týdnech jsme mohli vyzkoušet místní pažit. V Kačici nás čekali podobné klimatické podmínky jako v září, nicméně kvalita povrchu byla přeci jen poplatné podzimnímu počasí stejně jako na jiných hřištích – měkký a rozbíjející se pažit. Po omluvenkách a s tím spojené malé účasti na tréninku jsme tento nakonec zrušili a zbytek týmu, který nás nereprezentoval na okresních výběrech byl donominován na toto MU. Ve skutečnosti jsme do Kačice odjížděli v relativně silné sestavě a v obavách, že se domů budeme vracet v suchém triku.

 

SK Slaný – SK Kačice 4:1 (branky: Milutinovič, Kapusta, Mach a Krpata)

Domácí celek měl pro nás po jednobrankové prohře v minulém kole být zdatnějším soupeřem. Je pravdou, že domácí dlouho odolávali našemu tlaku, ze kterého jsme dokázali vytěžit pouze jednu branku za 15 minut prvního poločasu. Ve druhém poločase naše nadvláda neustávala. Všechny akce soupeře jsme dokázali narušovat již na jeho polovině a obránci či brankář již neměli moc práce s jejich likvvidací. Horší to ale bylo s našim útočným snažením, kdy jsme naše ofenzivní akce zakládali až moc krkolomně a do zakončení se dostávali velmi obtížně. Utkání jsme sice vyhráli, nicméně předvedené hra nebylo to, co bychom si od takto nabitého týmu představovali.

SK Slaný – SK Kročehlavy 4:2 (branky: Kapusta-2, Mach a Kraus)

Tým Kablovky měl být pro nás „lahodným soustem“ a i proto jsme soupeřům doporučili posílení původního týmu z jejich áčka (skupina „A“ OP). Ať už trenéři kladenského týmu naše doporučení vyslechli nebo ne, do Kačice přijel úplně jiný tým, než byl v Unhošti. Kablováci oproti očekávání na nás vlétli a dělali v našich obranných řadách průvan. Několikrát dokonce zahrozili. Nakonec jsme to po vcelku vyrovnané první půli byli my, kdo ji vyhrál. Druhý poločas nebyl nepodobný tomu prvnímu. Na hřišti byla k vidění zejména bitva bez výraznějších fotbalových okamžiků. Když už jsme se přeci jen dostali do výraznějšího vedení, podařilo se soupeři dotáhnout na dostřel a sahat i po remíze. Tu však v samotném závěru odmítnul nakonec Marťas, který po jedné z mála pohledných akcí korunoval naše vítězství.

 

V tomto kole jsme s vědomím kvality soupeře nabádali kluky k tomu, aby hráli na co největším prostoru, snažili se kombinovat i přes obránce a tím si otvírali prostor. Místo toho jsme se snažili projít přes zahuštěný prostor a navíc ještě individuálně. Zejména pak u hráčů áčka nás absence konstruktivy mrzela. Na druhou stranu jsme v Kačici viděli některé zajímavé výkony. O nominaci na KP do Unhošti si výrazně řekl Matěj Hora. I když má Mates ještě hodně práce před sebou, pořád jeho výkony rostou a na jaře se může dostat do širšího kádru týmu pro KP. Pavla nezávazně na mém pohledu na věc dnes zaujal výkon Kryštofa, který si na beku vedl více než slušně a pak výkon Krystiána, ze kterého se stává spolehlivý a učenlivý stoper. Krom toho, že Krystián si může už v sobotu vyzkoušet kolotoč krajského přeboru v Rakovníku, jeho přístup a progrese je až neuvěřitelná. Pokud bude takto pracovat, začne brzy šlapat na paty mnohým zkušenějším hráčům.

I když je tato soutěž pro nás možná zbytečná, dává prostor méně zkušeným hráčům se rozehrát a následně si ověřit své dovednosti v KP.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem rodičům za podporu a fandění.