Třetí kolo KP po slušném výkonu bez bodu


K třetímu kolu KP U11 jsme zajížděli na stadion kdysi třetiligového Rakovníka. Hned po příjezdu a pohledu na hřiště nám bylo jasné, že to nebude procházka řůžovým sadem. Hřiště bylo postavené na rozměry pro mladší žáky, s čímž máme jen minimální zkušenost. Věděli jsme tedy, že to bude fyzicky náročné a vůbec jsme netušili, jak se s tím herně kluci vypořádají. Na takto velkém hřišti už nestačí jen individuální dovednosti, zde je potřeba jistá taktická vyzrálost a kvalitní přihrávka.

SK Slaný – Slovan Velvary 0:3

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti hráčům velvarského Slovanu. Už v čase našeho příjezdu měli velvarští půlku rozcvičky za sebou. Hned po úvodním hvizdu jsme se na soupeře vrhli a přitlačili ho k jeho brance. Dlouhé minuty jsme měli více ze hry. Bohužel z ojedinělé akce soupeře přišla první branka utkání a hra se pomaličku začala vyrovnávat. Je třeba přiznat, že i když se jednalo o vyrovnané utkání, naše koncovka byla mizerná a naše akcie držel vysoko Šimon. Utkání jsme nakonec prohráli sice 0:3, nicméně na první utkání na takto velkém hřišti to nebylo špatné.

 

SK Slaný – TJ Unhošť 3:5 (branky: Plíva, Silný M. a Milutinovič)

Před druhým utkáním proti týmu Unhošti jsme klukům vysvětlili několik základních taktických pokynů a osvěžili již dříve známé. Když se budeme snažit kombinovat a ne běhat nahoru dolů, že se tak neunavíme, zároveň musíme lépe pracovat s prostorem a to zejména krajní hráči – musíme si v útočné fázi roztahovat hřiště a při bránění být zase u sebe, což kluci skvěle předváděli už v minulé sezóně. Dalším taktickou dovedností je přenášení těžiště hry. To jsme taky zvládali a jakoby jsme to zapomněli. Hned úvod utkání naznačil, že málo z toho bylo pochopeno a i když se tomu snažíme věnovat i v tréninku, dělá nám toto velké problémy. V utkání jsme byli o malinko lepším týmem, bohužel nás zklamala koncovka. Když už jsme se dostali do slibné pozice a zakončení, skončil pumelenice na ledvinách spoluhráče. Bohužel chybami v defenzivní činnosti, rozehrávce, ale i zbytečným držením míče místo rozehrávky jsme soupeře pustili do vedení. Když už jsme soupeře po brance Viktora dotáhli na rozdíl jedné branky a  sahali aspoň po remíze, přišla hrubice, kterou unhošťští dokázali potrestat a mi na ni už nebyli schopni reagovat.

 

SK Slaný – SKP Rakovník 1:3 (branka: Plíva)

Před posledním utkání už bylo vidět, že toho kluci mají plné zuby, navíc kvůli poraněné patě do utkání nemohl nastoupit Vojta a tak jsme měli o jednoho obránce méně. Nejinak se silami tomu bylo i v soupeřových řadách. Od úvodního hvizdu jsme mohli sledovat utkání bez náboje plného nepřesností. Přesto jsme opět působili lepším dojmem a tlačili se před branku soupeře. Tu ale hlídal kvalitní gólman a naše pokusy s přehledem likvidoval. Když už se dostal do slibné pozice Viktor, volil místo střely slabší levačkou zpracování na pravou a zde mu už obrana nedala další prostor. Pohroma přišla následně. Sam při snaze otočit hru na druhou stranu chtěl využít Šimona, tomu ale skákavý míč přeskočil nohu a pokračoval do naší sítě. Z ničeho soupeř vytěžil maximum a navíc bez vlastního přičinění. Prohráváme 0:1. Chvíli na to přišla další branka v naší síti. Když už to s výsledkem vypadalo všelijak, nadechli jsme se a opět soupeře přitlačili, v dobré situaci se na středu branky objevil Adam, posunul si míč, což Kuba pochopil jako přihrávku a míč mu sebral. Chvíli na to přišel okamžik Tomáše Plívy, kterému Marťas odstínil obránce a Tomáš tentokrát gólmanovi soupeře nedal šanci. Vyrovnání měl na noze ještě viktor, který místo zakončení volil vylepšování své pozice a pak ještě Marťas, jemuž k zakončení chyběl klid a chladná hlava. Bohužel tento nadějný stav nevydržel dlouho. Svou nováčkovskou daň zaplatil Krystián, který si nedokázal poradit s útočníkem soupeře a v pokutovém území jej fauloval. I když Šimon dělal co mohl a na míč si výrazně sáhl, cestě do sítě mu nezabránil.

 

V Rakovníku jsme si dnes vyzkoušeli hru na půlku hřiště. Z taktického hlediska jsme sice nezvládli ani jeden zápas. Ve všech jsme spíše jen běhali. Krom toho jsme měli velkou smůlu v zakončení, naše akce skončili na zádech spoluhráčů, či jsme se ze slibných situací vlastní nerozhodností dostali sami. Jinak se klukům nedá vyčíst pracovitost a bojovnost. Musíme nadále pracovat na kombinaci, respektive přesnosti přihrávek a převzetí míče. Bez těchto atributů doplněných rychlostí (běžeckou, rozhodování a myšlení) nebudeme moci konkurovat kvalitním týmům.

V Rakovníku si velkou pochvalu zaslouží Dan, který předvedl profesorský výkon. Skvěle četl hru, skvěle zakládal naše útočné snažení a hrál s neskutečným přehledem. Svou premiéru si v áčku zažil i Krystián. Nakonec i díky zranění Vojty dostal více prostoru než jsme původně plánovali a je třeba říct, že vůbec nezklamal. Byl to pro něj asi jiný kolotoč než OP, nicméně až na pár drobností si řekl o širší kádr. V posledním kole KP v Unhošti ještě vyzkoušíme Matěje Horu, který se nám jeví jako další z adeptů na širší kádr.

Velké poděkování patří všem klukům za předvedený výkon a samozřejmě rodičům za fandění.