Ze Pcher si vezeme plný počet bodů


K předposlednímu kolu OP jsme tentokrát již v dřívějším čase zajížděli do Pcher, kde jsme se měli utkat kromě domácího celku i s kvalitním týmem Unhoště. Po řadě omluvenek jsme tým doplnili narychlo o Adama a měli jsme tak jednoho hráče na střídání.

TJ Unhošť – SK Slaný 1:4 (branky: Zápotocký – 2, Hora a Vacek)

Jako první jsme nastoupili proti klukům z Unhošti a očekávali jsme velmi vyrovnaný souboj. I když jsou unhošťští borci o rok mladší, vzrůstem se vyrovnávají našim a dokonce řadu z nich i přerostli. Krom toho je o tomto týmu známo, že mládež tam dělat umí. To jejich hráči předváděli i na hřišti. Od prvních minut se hrálo vcelku pohledné utkání ve kterém ale byla vidět přeci jen naše větší vyzrálost a i když se jedná o B-tým, viděli jsme spoustu pohledných kombinačních i individuálních akcí. Bohužel dlouho jsme se trápili v koncovce. Smůlu až protrhnul Matěj, který otevřel skóre zápasu, když přidal druhý gól Filip, dalo by se očekávat, že máme soupeře na lopatě. Naopak. Soupeř se nevzdával a jeho útoky nebyly úplně beznadějné. Z nich bohužel vytěžil pouze jednu branku, zatímco Zápa po delším zastřelování přinesl uklidnění do našich řad v podobě dvou branek. My jsme tak velmi pohledné utkání nakonec dotáhli k vítěznému konci.

 

SK Pchery – SK Slaný 1:6 (branky: Zápotocký a Vacek – 2, Kapusta. Stolár)

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti domácímu celku. V utkání jsme byli papírovým favoritem a to jsme chtěli od začátku potvrdit. Ten byl bohužel vcelku rozpačitý. Bylo to trošku i tím, že jsme udělali drobné změny v sestavě. V záloze se střídali Zápa s Adamem a ostatní kluci nastoupili v základu. Stejně jako v předchozím utkání jsme šli přeci jen do vedení, nicméně naše hra nebyla až tak přesvědčivá a dosti jsme se trápili. K naší smůle domácí ještě po nešťastném vlastenci, kdy se střela soupeřova týmu odrazila od Krystiána tak nešťastně a hlavně v nešťastné výšce, že Šimon nestihl vůbec reagovat. Naštěstí jsme do poločasu stačili ještě zareagovat o jít opět do vedení po povedené střele Zápy. Ve druhé půli jsme již ovládli hru. Kluky jsme kromě střeďáka střídali na různých postech a postupně jsme navyšovali skóre až na konečných 6:1.

 

Ve Pcherách jsme viděli dvě pohledné utkání. Zejména to s Unhoští bylo moc povedené. Kluci se snažili o kombinaci, vzorově roztahovali hru a mnohdy zakončovali do prázdné branky. K vidění byla i řada zajímavých individuálních akcí. Svým výkonem zaujal i Matěj Hora, který se skvěle nabízel Adamovi na levé straně. Naskýtá se tedy otázka, jestli pro jarní část má smysl pokračovat v této soutěži a nepřihlásit raději OP mladších žáků.

Velké poděkování patří všem zúčastněným a velmi milé bylo přivítání hráči, kteří běželi starému nemohoucímu trenérovi pomoci s věcmi (na čele s Krystiánem 🙂 ). Za to si zaslouží palec nahoru.