První mistrák KP U13


V neděli 2.4. vstoupily oba naše týmy do jarní části soutěže předehrávkou 1. kola krajské soutěže U11. Zatímco ročník 2013 odehrál své první kolo na domácím hřišti, ročník 2012 odjížděl do nedalekých Velvar, kde se utkal s týmy Unhoště, Velvar, Rakovníka a oproti podzimu byl do naší skupiny nalosován tým Neratovic. První kolo mělo být prověrkou širšího kádru. Do této soutěže chceme začleňovat postupně další hráče s cílem připravit je na náročnost soutěže mladších žáků a tak nominaci dostalo celkem 16 dětí. Nakonec jsme díky marodce byli rádi, že jsme úvodní kolo absolvovali se dvěma střídajícími hráči a to ještě ve čtvrtek byly otazníky nad oběma gólmany.

SK Slaný – TJ Unhošť 2:0 (branky : Hlinovský a Kraus)

V úvodním utkání jsme nastoupili proti týmu Unhoště. Po zimních přípravných zápasech jsme měli velká očekávání. Kluci v drtivé většině předváděli pohledný fotbal a to samé jsme čekali i v neděli. Bohužel jakoby na nás dolehl tréninkový výpadek z minulého týdne. Naše hra se spíše podobala okresní než krajské úrovni. V utkání jsme byli všude a nikde. Když naše první „střela“ na branku tak nějak proskotačila do sítě, mohlo být výsledkově veseleji. Herně tomu ta nebylo. Soupeř byl nebezpečný a my jsme jeho akce likvidovali za minutu dvanáct. Po naší druhé brance jako by přišlo uklidnění a my byli svědky i zajímavých akcí. V polovině utkání po krásné akci, kterou založil Sam se dostal míč po křížné přihrávce Krpiho k Jonymu a ten jenom těsně minul. V 18.minutě se dostal k míči Dan, obešel dva hráče a místo zakončení volil ve slibné pozici další kličku. To už mu ale soupeř nedovolil. Ve 20. minutě už Dan řešil situaci jednodušeji a jeho střela jen těsně minula branku. Utkání jsme po nevalném začátku nakonec dovedli k úspěšnému konci výsledkově i herním projevem.

 

SK Slaný – FK Neratovice 0:7

Po úvodním utkání nás čekal známý neznámý tým. S Neratkama jsme se potkávali v minilize a víme, že mají hodně kvalitní tým. Jak kvalitní ale bude jejich béčko v KP jsme nevěděli. Bohužel i v Neratovicích řádí virózy a tak se ve Velvarech představili 4 hráči z užšího týmu. Kteří to byli bylo těžké poznat. Hned od úvodních minut jsme byli jako na kolotoči. Soupeř nám nedal centimetr, okamžitě k nám přistupoval a po zisku míče jsme měli vcelku problém jejich akci aspoň zastavit. Naše defenziva byla v neustálé permanenci a Šimon si pořádně zachytal. Ve druhé třetině utkání jakoby soupeř polevil a my jsme občas zahrozili, nicméně z vcelku vyrovnané pasáže hry jsme nic nevytěžili. V závěru utkání se opět vrátil neratovický kolotoč.

SK Slaný – SKP Rakovník 0:3

V našem třetím utkání dostal prostor i čerstvý držitel C-licence. I když oficiální předání trenérských průkazů našim dvěma dorostencům teprve plánujeme, odbyl si Matěj svou premiéru „na lavičce“ právě v utkání s rakovnickými policisty. Nutno říct, že si nevedl špatně. Špatně si nevedli ani kluci. I přes to, že jsme utkání prohráli, šlo o naše nejlepší představení ve Velvarech a jen štěstěna a dva obři v týmu soupeře nám nedovolili bodovat.

 

SK Slaný – Slovan Velvary 1:7 (branka: Kraus)

Po devadesáti minutách v nohách se dvěma střídajícími hráči jsme nastoupili k poslednímu utkání s pořádajícími Velvary. Pohled na jejich střídačku už lecos naznačoval. Téměř dvě kompletní sedmičky oproti našim dvěma střídajícím. Navíc velvarští měli přeci jen jeden zápas volno. Museli jsme se s tím nějak poprat a určitě jsme šli do utkání s cílem slušného výsledku. V úvodu to vypadalo i slibně. Hned ve 3. minutě se dostal do brejku Marťas a minutu po něm zakončoval Dan. Bohužel pro nás ani jeden pokus neskončil v síti. Naopak velvarští po skvěle provedeném RK skórovali. Bohužel od té doby se to s námi vezlo z kopce, docházeli Tatranky a na hřišti jsme už pomalu chodili. Inu sto minut se musí někde projevit. Těžko v tomto utkání klukům cokoliv vyčítat.

 

I když jsme si od prvního kola slibovali zajímavé poznatky, tak tím nejdůležitějším bylo srdíčko našich hráčů. Tomáš Plíva odehrál turnaj s virózou, Vojťas turnaj odmarodil a soudě i podle jeho výkonů, asi už ve Velvarech mu začínala viróza. Ačkoliv oba zmiňovaní zůstali za svými standardy, zaslouží si kluci pochvalu a uznání. A zároveň i poděkování, že s námi do Velvar jeli. Ve Velvarech jsme právě i kvůli marodce museli experimentovat zejména na pozici středního záložníka. Po přestupu Viktora na Spartu už máme jen jednoho klasického SZ. Tím je Zápa. Ve Velvarech jsme na tomto postu experimentovali s Adamem a Jonášem. Oba ale mají přednosti jinde (Adam v defenzivě a Jony na lajně). Naopak jako defenzivní záložník si asi poprvé svou roli vyzkoušel Dan. Nevedl si přeci jen špatně, ale jeho největší kvality a z našeho týmu asi největší jsou v obraně, kde má neuvěřitelný přehled.

Příští kolo nás čeká v Unhošti. Zde bychom se mohli představit už snad v silnější sestavě a naše hra by mohla i trošku vypadat.

Závěrem bych chtěl poděkovat hlavně marodům a popřát jim brzké uzdravení, ale i ostatním za to, že i v klimatických podmínkách, které nás čekaly dorazili a fandili. Samozřejmě i naší cateringové mamince Kátě za doping v podobě velikonočního cukroví 🙂