U10 – 1.kolo krajské soutěže SKFS


V neděli 2.4. 2023 pro nás začala mistrovská sezóna prvním kolem krajské soutěže U11, tedy ročníku 2012 a mladší. Náš „starší“ tým absolvoval podzimní část soutěže v celku s dobrými a vyrovnanými výsledky – až na zápasy s SK Ml. Boleslav, kteří nás viditelně přehrávali. Do jarní části jsme byli zařazeni do skupiny „C“ se soupeři SK Benešov 2012, Sp. Průhonice, ČLU Beroun. S těmito týmy se budeme pravidelně scházet na turnajové zápasy v cca 14 denních intervalech po celé jaro. I když jsou,  můžou být hráči těchto týmů o rok starší, našim svěřencům to dává velkou herní praxi, kterou by bohužel v okresním přeboru (OP) nezískali a hlavně by se tím nikam neposouvali.

Celou zimní přípravu jsme pracovali zejména na technických dovednostech s míčem, nejdůležitější – první kontakt, cvičení 1vs1-3vs3, pohyb ve volném prostoru – náběh a zpracování, přenášení hry v prostoru, průpravné cvičení s rozehráním od brankáře, přepínání obrana-útok, zakončení.

Soupeře jsme samozřejmě neznali, až na SK Benešov, kteří odehráli utkání s našimi staršími borci (2012). Byli jsme plní očekávání, jak se k zápasu a soupeřům postaví naše ratolesti. Zklamání ze zápasového projevu hry našich hráčů bylo bohužel velké. Od úvodních minut prvního zápasu jsme se nestačili divit, a to pokračovalo i v dalších zápasech. Pouze s Berounem jsme byli schopni odehrát adekvátní hru bez dvouciferného manka. Což o to, že bychom dostali více branek, ale naši hráči nebyli schopni plnit a předvádět na hřišti to, co celou dobu trénujeme, co je učíme a co mají celé roky za vlastní. Obsazování soupeře při jeho útočné akci, přepínání obrana-útok, aktivita, agresivita, důraz, přechod 1vs1 někdy i sobeckost, která je dětem v tomto věku pořád ještě vlastní. Se vším tím se dokázala vyrovnat a předváděla výborné výkony (dle slov trenérů) pouze Nelča, nejen proto, že dala všechny 3 góly, ale i právě pro uváděnou aktivitu, bojovnost a velkou snahu. Spoluhráči jí ale nijak výrazněji nepomohli, a tak jsme odcházeli asi trochu se svěšenými hlavami.

SK Slaný – SK Benešov 1:11 (Nelča)

SK Slaný – Sp. Průhonice 2:10 (Nelča)

ČLU Beroun – SK Slaný 0:5 

Závěrem: Asi to byl tzv. „den blbec“ pro naše hráče, prostě to nevyšlo, nedařilo se nic. I takové jsou zápasy. Ty se ale musí hodit za hlavu a musí se jít dál. Víme na čem máme pracovat a co zdokonalovat, kluci s Nelčou jsou velmi šikovní, umí hrát pohledný fotbal, ale prostě „samo“ to nepůjde.

V průběhu sezóny samozřejmě chceme začleňovat i další naše hráče, aby si vyzkoušeli náročnost soutěže, ale k tomu je zapotřebí zejména velmi dobrá tréninková docházka a rostoucí herní výkonnost a projev.

Po zápasech samozřejmě stále platí – OSOBNÍ HYGIENA!!! 

Rodičům velké díky za povzbuzování a podporu.

RT