U10 – 1.kolo okresního přeboru


Ve čtvrtek 13.4.2023 jsem zajeli do nedalekých Lidic k prvnímu mistrovskému utkání (MU) okresního přeboru (OP) v jarní části. Na základě výsledků z podzimní části jsme byli zařazeni do skupiny C, kde nás po celé jaro budou doprovázet týmy: Kročehlavy, Braškov, Buštěhrad, Lidice a Unhošť „B“.

V rámci zimní přípravy na UMT a odehrání několika přátelských utkání (PU) jsme byli zvědavi, co si kluci přenesli z tréninků do zápasů, neboť docházka byla v zimním období docela slušná.

SK Slaný – SK Braškov 4:7 (2:5); góly: Kratochvíl 2, Magerčiak, Jandák

Úvod zápasu jsme jednoznačně zaspali. Až za stavu 0:4 jsme trochu zapnuli a revidovali skóre. Propadávali jsme zvláště v osobních soubojích a ve hře 1 na 1. O přestávce jsme si řekli, že je potřeba více hrát s míčem, důsledněji přistupovat k soupeřům a více střílet. To hráči splnili – druhá půle byla naším nejlepším výkonem celého odpoledne. Hrálo se pouze na jednu bránu a poločas skončil 2:2, hodně jsme se tlačili do útoku.

SK Slaný – TJ Lidice 7:12 (3:6); góly: Chernychko 3, Jandák 2, Hartl, Kratochvíl

Divoký zápas nahoru – dolů, který nepřinesl příliš fotbalové krásy, zato hodně osobních soubojů a střeleckých příležitostí. Vedli jsme sice 2:1 po dvou zásazích Ženi, ale pak jsme opět začali propadávat v obraně, nechávali dva až tři volné hráče před bránou a zákonitě inkasovali. Druhá půle přinesla jen změnu v tom, že jsme si vytvořili více střeleckých příležitostí – bohužel většina z nich končila na brankáři uprostřed branky.

Ani přes dvě prohry neodjíždíme z Lidic se svěšenými hlavami. Odhlédneme-li od skóre, sehráli jsme dvě vyrovnaná utkání, v každém z nich jsme si alespoň na chvíli vytvořili územní převahu. Dařila se nám kombinace, uvolňování, přihrávky, přenášení hry, využívání krajních prostorů – tedy věci, které nacvičujeme na tréninku. Velká pochvala všem hráčům, jak dokázali zimní tréninkové jednotky přenést do zápasu. Dojeli jsme na zápasové zkušenosti, jak řešit různé situace na hřišti. Chybělo nám
přepínání hry z útoku do obrany, nedokázali jsme si poradit v soubojích 1-1, nevyvinuli jsme dostatečný tlak na míč. Konfrontace na úrovni 1-1, obsazování hráčů, dotažení soubojů, na to se budeme muset na jaře soustředit. S tím souvisí i nasazení, které musí trvat po celou dobu, co je hráč na hřišti, a ne se zastavovat v průběhu hry. Máme na čem pracovat!

 

RT