U10 – 2. kolo OP Kladno


V pátek 21. 4. 2023 jsme zajeli k dalšímu kolu okresní soutěže do Braškova. Druhým týmem v tomto kole byly Kročehlavy. Pažit poměrně drnovatý, hřiště úzké, každopádně podmínky pro všechny tři týmy stejné. Z důvodu omluvenek jsme donominovali dva hráče z krajské soutěže. Kluci byli ve výborné náladě, počasí konečně slunečné a teplé, takže jsme se všichni včetně rodičů těšili na zápasový kolotoč.

SK Braškov – SK Slaný 15:4 (2x Kulíšek, Lukaku, David)

Braškovští na nás vlétli ve vysokém tempu a stylu, naši hráči se dlouho rozkoukávali a divili, motali, byli pomalí jak v rozehrávce, tak i v přechodu do útočné fáze, špatně obsazovali soupeře a ten nám ládoval gól za gólem. Než jsme se rozkoukali a trochu zrychlili, byl poločas. Pravdou je, že výška braškovských byla/je opravdu velká, střídali snad tři pětky, dokonce se v zápise o utkání neustále objevuje hráč ročníku 2011, tedy ml. žák. Konfrontaci jsme neudělali, tudíž se na to vymlouvat nemůžeme, mají tam i mladší hráče, než jsou naši. Mně spíše vadila ta neochota a nemohoucnost porvat se s nimi o každý míč, tedy přesně to, k čemu naše hráče nabádáme a co je učíme. Obraz hry se sice po poločase z naší strany mírně změnil, ale pořád to nasazení tam nebylo. Jediný, kdo byl ochoten přijmout tu realitu a jít do soubojů a makat, byl Kulíšek, částečně Lukaku a Adam.

SK Slaný „C“ – SK KROČEHLAVY „A“ 3:13 (Kulíšek, Lukaku, )

Zápas v obdobném sledu a duchu jako ten první, málo pohybu, málo agresivity, hodně nepřesných a pomalých přihrávek, čekání na přihrávku místo pohybu pro míč. Soupeř opět o hlavu větší, rychlejší, agresivnější. My jsme vždy pár vteřin rozmýšleli, co vlastně budeme se získaným míčem vlastně dělat, a tak byl soupeř v rozmýšlení rychlejší, získal balón a střílel. Hodně střel tedy padlo ze střední vzdálenosti, ale jen proto, že jsme dali soupeři čas a potřebný klid na zakončení.

 

No nic, jdeme dále, hodíme to za hlavu a zaměříme se v tréninku na to, co nás nejvíce „bolí“.

Každopádně rodičům díky za podporu.

S pozdravem

RT