U10 – 2. kolo KP v Benešově


U10 – 2. kolo KP v Benešově

V neděli 23. 4. 2023 jsme jeli k dalšímu kolu krajské soutěže do Benešova. Fotbalové klání se odehrálo ve velmi pěkném areálu atletického stadionu. V předchozím kole jsme byli tak trochu „otloukánky“, a tak jsme chtěli vše vynahradit v tomto kole. Předzápasový briefing v kabině, jak se později ukázalo, si vzali kluci k srdci a hlavně přenesli do hry a bylo se opravdu na co dívat.

ČLU Beroun – SK Slaný B 12:1 (Ballda)

Jak vidno z celkového skóre, zdálo by se, že jsme totálně propadli. Ano gólově to tak bylo, ale vše pramenilo ze zbytečných chyb při rozehře od brány, ze kterých samozřejmě zkušený soupeř těžil maximum a většina gólů padla až skoro v závěru zápasu, kdy jakoby náš „gólman“ neudržel koncentraci. Naopak od úvodu zápasu jsme byli velmi aktivní, agresivní, pracovití. 3 neproměněné tutovky na začátku Balldou, Lukakuem a Vicim nás stály možná znervoznění soupeře a úvodní tlak. Neustále jsme byli v pohybu, při ztrátě míče jsme okamžitě reagovali, hráli přesnými přihrávkami neustále do plných. Soupeř však odolal, začal lépe kombinovat a my jsme někdy v obranných pozicích ztráceli přehled o hráčích, špatně je pokryli, z čehož plynulo přečíslení a následné góly. Bohužel jsme i přes dostatek střel, kontrovali po velmi pěkné křižné akci pouze jednou, Činka-Nikita-Ballda.

SK Slaný B – SK Benešov 2012 3:10 (2x Ballda, Luky Roll ) 

Benešovský tým, velmi kvalitní, agresivní, technicky vyspělý se do nás pustil s vervou od začátku. My jsme s velkým štěstím a odhodláním odolávali. Po několika průnicích benešovských, zejména po stranách hřiště a přesných střelách jsme inkasovali ze střední vzdálenosti. Avšak my jsme hráli pořád to svoje, nenechali jsme si hru otrávit obdrženými góly a to vše začalo přinášet ovoce v podobě slibných akcí na branku. Z rohového kopu, po hlavičce koho jiného než Kulíška se dostal míč k Alexovi a ten se nemýlil. Hra nabrala ještě větší obrátky, další akce, kdy Luky R. v breaku přihrál Alexovi a další gól, mezitím se soupeř zvednul a opět kontroval. Poslední náš gól v tomto zápase vsítil Luky R. Soupeř hrál dost do těla, takže i nějaká ta modřina byla, občas už se musel uchýlit k tahání našich hráčů za dresy a tělo, což jsme hlasitě oznamovali. Napřed se trenér domácích zlobil, že to tak není, nicméně po zápase uznal, že už to bylo za hranou.

Sp. Průhonice – SK Slaný B 10:5 (6:3) (4x Lukaku, Ballda, Vici)

Další a poslední v řadě byl zápas s průhonickými. Zápas tak trochu na houpačce, hra nahoru a dolů. Soupeř od úvodu zápasu trochu nevěděl, co dělat s naším pohybem a jak bránit naše průnikové akce. Nabádali jsme kluky, aby více stříleli, i to se dařilo, nicméně jsme nastřelili buď brankáře, nebo netrefovali bránu. Pytel s góly se rozsypal po Lukakuově střele. Hráli jsme velmi dobře, opět aktivně, odehráli plno soubojů, ze kterých jsme vycházeli v mnoha případech vítězně. Soupeř opět jako v předchozím zápase skóroval několikrát ze střední vzdálenosti. Po Alexovi ještě Lukaku neřekl své poslední slovo, a tak dalšími třemi nekompromisními brankami včetně té Viciho jsme dramatizovali závěr zápasu. Nicméně ke konci už jsme tolik neudrželi koncentraci jak ve hře, tak i v rozehrávce od branky, opět jsme dostali zbytečné góly, a tak nám soupeř odskočil ve skóre výrazněji.

Tyto zápasy nám ukázali, že dovedeme držet herní krok s týmy a hráči o rok staršími a zejména opravdu kvalitními. Odměnou nám byla radost našich svěřenců ze hry a také pochvaly trenérů ostatních týmů.

VŠEM HRÁČŮM PATŘÍ OBROVSKÉ PODĚKOVÁNÍ ZA VÝKONY a PŘÍSTUP!!!!!!!!

Rodičům VELKÉ díky za podporu.

S pozdravem

RT