U10 – 3. kolo KP na domácí půdě – zase o kus lepší


V neděli 30. 4. 2023 dopoledne jsme se sešli na domácí půdě k dalšímu trojzápasu krajské soutěže. Počasí bylo krásné, kluci s Nelčou výborně naladěni, z minulého kola jsme měli v hlavě velmi pěkné výkony, tak jsme se všichni i s rodiči těšili na další souboje. Trochu jsme pozměnili rozestavení, řekli jsme si, co chceme hrát a čekali jsme, co to udělá s týmem a hrou.

ČLU Beroun – SK Slaný B 7:5 (Ballda, 4x Kulíšek)

Na soupeře jsme šli s velkým odhodláním a nasazením a hned v 1. minutě skóroval Ballda. Soupeř viditelně zaskočen se nebyl schopen dostat do herní pohody a do lepší kombinace. Naši hráči jezdili jak motorové myši. Kolem desáté minuty zápasu jsme však začali být lépe obsazováni a bráněni, nešla nám rozehra od brány a tak došlo i na gól do naší sítě. V té chvíli se berounští zvedli a začal boj „o každý metr“ hřiště, rychlá hra a kombinace na obě strany. My jsme se zmohli pouze na slabé střely na bránu nebo přímo gólmanovi do náruče, a tak zvyšoval skóre soupeř. Nicméně od té chvíle roztočil brankostroj Míša Kulíšek. Soupeř zvyšoval náskok, nicméně Míša ho krásnými střelami skoro jako přes kopírák snižoval, a tu nejhezčí, čtvrtou, dal samozřejmě jak jinak než krásnou hlavičkou. Do 25. minuty bylo skóre 4:4, všichni bojovali jako o život, krásné kombinace a protiútoky z naší strany nebraly konce. Po našich špatných rozehrách od brány však berounští získali náskok, který už udrželi až do konce. Krásný zápas.

SK Slaný B – SK Benešov 2012 5:9 (2x Ballda, Nelča, Lukaku, Činka)

Proti benešovským jsme už věděli, že to bude opět velmi těžké se prosadit. Nicméně jako v prvním zápase, šli jsme do vedení my góly Nelinky a Balldy. Soupeř se toho rozdílu rozhodně nezaleknul a šlapal dál. Během 5 minut nás obdaroval 5 góly a vedl. Vysvětlovali jsme neustále hráčům, ať více střílejí na branku i z větší vzdálenosti, ať si to vyzkoušejí. Náš tým šlapal dál jako hodinky, bez ohledu na to, jaké bylo skóre, a vězte, že to stihnou počítat. Od pomyslné poloviny zápasu se hra vyrovnala a my jsme se začali opět dostávat do slibných střeleckých příležitostí. Jednu takovou proměnil krásnou střelou Lukaku, podobně ho následovali Ballda a Činka. A protože během těchto našich gólů soupeř pokaždé kontroval, nakonec vyhrál.

Sp. Průhonice – SK Slaný B 8:3 (2x Ballda, Kulíšek)

Posledním zápasem v řadě byl souboj se Spartakem Průhonice. Oproti zápasu z Benešova nás průhoničtí přehráli na začátku a zejména pak na konci zápasu. Tak jako předchozí zápasy, i tento jsme byli ve vedení. Avšak naše koncentrace na obrannou fázi již nebyla tak dobrá. Později jsme přistupovali k protihráčům, nechávali jsme je zpracovat míč a rozehrát, to se nám vymstilo v podobě vyššího rozdílu skóre. Opět do 25. minuty jsme prohrávali o jeden gól, pak jsme ale udělali zbytečné chyby v rozehrávce od brány, což soupeř trestal.

SKVĚLE odehrané zápasy, plné nasazení, vůle vyhrát, spolupráce, kombinace, technika s míčem, krásné střely.

OPĚT VŠEM HRÁČŮM PATŘÍ OBROVSKÉ PODĚKOVÁNÍ ZA VÝKONY a PŘÍSTUP!!!!!!!!

Rodičům DĚKUJEME MOC za krásnou atmosféru a NEZAPOMEŇTE – POVZBUZOVAT, NE KAUČOVAT.

S pozdravem

RT