První bod z okresního přeboru


V pátek 5.5. 2023 jsme se účatnili dalšího kola OP v Kročehlavech.

SK Slaný – Kročehlavy 1:11 (0:5) Branka: Chernychko

V prvním poločase jsme se trápili s nakopávanými míči. Zůstávali jsme stát za hrou a pomalé přepínání z útočné do obranné fáze bylo důvodem, proč se před naším brankářem objevovali samotní hráči soupeře. Výhodou soupeře byla i výšková převaha soupeře, na kterou jsme jen velmi obtížně hledali recept. O přestávce jsme si řekli, že musíme mnohem důrazněji jít do osobních soubojů, více bojovat o míč, lépe a těsněji hlídat hráče soupeře. To se podařilo. V druhé půlce jsme měli velmi dobrou dlouhou pasáž, kdy jsme získávali míče, drželi hru, snažili se o náš fotbal a dostali se i do několika šancí. Vyvrcholením byl gól Ženi.

SK Slaný – Lidice 6:6 (4:2) Branky: Chernychko 3, Rosický, Kratochvíl, Štěpánek

Soupeř přijel pouze se šesti hráči do pole a jeho taktika byla stejná jako v předešlých zápasech – nakopávat dlouhé míče na vysoké hráče v útoku. K tomu bohužel nyní přidal i agresivní hru za hranicí pravidel a několikrát si pomohl nevybíravými brutálními fauly na naše hráče. My jsme chtěli hrát fotbal a naše hra vypadala mnohem lépe než v prvním utkání. Kluci začali makat, dobře pokrývali hráče soupeře, vraceli se, a tak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Od soupeře dlouhým nákopem, od naší brány zase konstruktivně s přihrávkami po celé šíři hřiště. Herní převahu jsme dokázali přetavit i v branky a celý zápas jsme o jednu až dvě branky vedli. V druhé půli soupeř vrhl všechny zbytky sil do útoku, což otevřelo prostor
pro naše brejky. Přišla také nádherná kombinační akce a nejhezčí moment celého fotbalového odpoledne, kdy jsme přes všech pět hráčů přenesli hru po celém hřišti a ve finále Filip poslal do gólové šance Adama, který se nemýlil. Bohužel jsme v poslední minutě neustáli tlak Lidic a dostali dva slepené góly, které nás připravili o první vítězství v sezóně.

Dík patří všem hráčům za předvedený výkon a nasazení. Splnili jsme přesně to, co jsme si před zápasy stanovili jako cíl – běhat, být v pohybu, přistupovat aktivně k hráčům a pokoušet se o kombinaci. Děkujeme také rodičům za férové a motivační povzbuzování bez ohledu na vývoj utkání.

RT