První turnaj MiniLigy – zlepšení zápas od zápasu


První letošní turnajové klání v podobě MiniLigy jsme odjeli zahrát v sobotu 6.5. 2023 do Čáslavi.

SK Slaný – Neratovice 4:10 (2:6) Branky: Kubenka, Štambera, Vicenec, Pham

Hned v první minutě zachytil rozehrávku soupeřova brankáře Lukaku a šli jsme do vedení. To ale bylo na dlouhou všechno, Neratovice převzaly iniciativu a diktovaly tempo. My jsme kontrovali jen ospalým a nevýrazným výkonem, bez důrazu v osobních soubojích a bez patřičného nasazení, především do hry dozadu. To se samozřejmě začalo projevovat i ve skóre.
Do druhé půle jsme se snažili hráče probudit a motivovat k větší dynamice a agresivitě. Vzal to na sebe Vici, který v druhé půli předvedl sebevědomý výkon a hlavně díky jeho snaze se hra alespoň částečně vyrovnala. Jen smůla, že v brance neskončilo více jeho střeleckých pokusů a po tomto utkání musel pro nemoc z turnaje odjet.

SK Slaný – Čáslav 6:7 (2:3) Branky: Roll 4, Pham, Kubenka

Herně i brankově vyrovnané utkání, kdy jsme konečně začali hrát svoji hru. V některých momentech jsme až museli kluky krotit, aby tolik nekombinovali a hráli jednodušeji a přímočařeji na soupeřovu bránu. To si vzal k srdci hlavně Luky, který se prezentoval čtyřmi přesnými zásahy – ať už to byla dorážka po rohu, střely ze strany nebo individuální akce přes celé hřiště.
Bohužel stále nám chybí automatické a rychlé přepínání do obranné fáze se správným vykrýváním prostoru a obsazováním hráčů, takže jsme po celý zápas jen dotahovali skóre a ani dva přesné zásahy Alexe a Lukaka na konci nám nepomohly ani k remíze.

SK Slaný – Polaban Nymburk 10:6 (9:4) Branky: Kuliha 3, Kyryliuk 2, Pham 2, Jandák 2, Roll

Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Soupeř, který nás v loňském roce vždy velmi trápil, přijel s omlazeným mužstvem, a tak jsme měli dost prostoru pro naši hru. Brankostroj rozjel třemi přesnými zásahy Kulíšek, který ovládl pravou stranu útou. Probudil se i Nikita, a tak se na branku Polabanu valil jeden útok za druhým. Na konci poločasu vystoupil ze svého
stínu Činka a dvěma slepenými góly definitivně zlomil odpor soupeře. A byly to pěkné střely – jedna z velké vzdálenosti a druhá ze střední. Jediným borcem, který skóroval ve všech zápasech, byl Alex, který si na Polaban schoval nádhernou hlavičku po rohovém kopu.

Kromě standardního ospalého úvodu jsme v prvním zápase postrádali bojovnost, nikdo nechtěl jít do soubojů, nikdo nechtěl nic zkazit. Nesmíme se bát vzít na sebe zodpovědnost a i za cenu chyb hrát náš fotbal. Přestože jsme v dalších utkáních zlepšili pohyb i důraz, některé situace jsme mohli řešit lépe a efektivněji. Především nám ale jistá míra ne-zodpovědnosti zůstala, což se třeba promítlo do příliš mnoha přihrávek na jeden dotyk. Není nutné se tak rychle zbavovat míče. Co jsme zlepšili byl pohyb po
hřišti a pokrývání správného prostoru. V tom velmi pomohl náš dnešní mentor Martin Kapusta, který se na turnaj přijel podívat a jeho cenné rady kluky nasměrovaly ke zlepšeným výkonům ve druhém a třetím duelu. Nadstandardním výkonem se ve všech utkáních blýskl Alex Pham, který byl u všeho důležitého, pracoval do útoku i do obrany, rozdával přesné přihrávky i nekompromisní góly.

Rodičům velké díky za podporu.

RT