U10 – OFS Kladno, 6. kolo


První zápas: TJ Unhošť „B“ – SK Slaný „C“ 14:4 (6:1) – vstřelené branky: 2x Nikita, 1x Žéňa, 1x David

V úterý odpoledne jsme s týmem dorazili na fotbalové hřiště v Unhošti odehrát zde dvě utkání proti tamnímu týmu Unhoště a týmu SK Buštěhrad. Hrálo se po domluvě 2x20min. S několika dohodami s trenéry ohledně hry, nás celkem nepříjemně překvapilo náhlé chladné větrné počasí, kdy kluci naštěstí byli dobře vybaveni a nepodceňovali možné nastydnutí a dobře se oblékli.

Po krátkém rozehřátí našich mladých sportovců jsme vstoupili do utkání proti Unhošti. Tento soupeř již od úvodu přebíral hru pro své potěšení a začala po chvíli padat jedna branka za druhou, hlavně tak od dvou až tří kluků, kteří byli velmi výraznými na hřišti na ročník 2013. Soupeř díky těmto velmi organizovaně a přehledně přehrával naši obrannou hru, až se naši kluci trápili natolik, že nebyli někteří schopni přijmout své základní postavení na hřišti a na místo obránce se pohybovali v útoku a naopak. Velký zmatek z naší strany nás dohnal k ponuré náladě. I přesto ale naši kluci, když už jsme vyrazili kupředu, si vytvořili nejednu šanci, která se podařila proměnit hned 4x. Velmi pěkně vstřelené branky posunuli naše kluky do větší dravosti o míč, ale již to nestačilo na obrat utkání, neboť nám vypršel potřebný čas.

Druhý zápas: SK Slaný „C“ – SK Buštěhrad 0:5 (0:2)

Když jsme si o přestávce řekli několik motivačních věcí s týmem a k mému překvapení i kluci mezi sebou velmi pěkně se podporovali a sami si vysvětlovali co a jak, vstoupili jsme celkem dobře do druhého utkání s Buštěhradem. Byl vidět od začátku pěkně vyrovnaný zápas. Hra se tzv. přelívala z jedné strany na druhou. Ať už v osobních soubojích, přihrávce mezi hráči soupeře, nebo zakončení. Bylo vidět, že naši kluci mají velkou chuť vstřelit branku. Hodně střel sice bylo, zejména David a Žéňa nebo Matyáš, ale vše mimo branku. A jak se říká – nedáš x dostaneš, tak se nám to po špatné rozehrávce od branky povedlo hned několikrát. Toto utkání bylo však vyrovnanější a herně lepší než předchozí.

Co jsme si z obou utkání museli v kabině vysvětlit, že i prohra nám přináší pozitiva. Fotbal je sport jako každý jiný. Když se zaměříme na své vlastní překážky, které je potřeba si uvědomit, rozebrat je a poučit se z nich, posouváme se v sobě, ale i jako tým, více dál a to myslím, že si kluci vzali k srdci.

Děkuji rodičům za podporu.

RT