První mistrovské utkání U10


Na Zelený čtvrtek začal pro tým ročníku 2012 i kolotoč mistrovské soutěže Okresního přeboru starších přípravek. Už během podzimní části jsme výkony podřídili tomu, aby náš tým hrál na jaře v pokud možno nejslabší skupině. Cílem bylo dát prostor novým a nezkušeným hráčům v utkáních se sobě rovnými týmy, což se nám vcelku podařilo. Náš tým je v druhé nejslabší skupině společně s týmy Zvoleněvsi, Panenského Týnce, Tuchlovic a Unhošti. Právě na hřišti posledního jmenovaného jsme zahájili jarní část OP. Současně jsme se na Unhošťském pažitu měli utkat s týmem Tuchlovic, nicméně toto utkání bylo přeloženo na příští týden a tak se v „Unho“ hrálo pouze jedno šedesátiminutové utkání.

TJ Unhošť – SK Slaný 6:3 (branky: Krpata, Milutinovič a Kraus)

Oproti původní nominaci jsme do Unhošti museli nahradit nemocné hráče a když už jsme z důvodu malé účasti na tréninku tento zrušili, doplnili jsme tým o další hráče na celkový počet 11. Nakonec jsme ještě na poslední chvíli museli řešit omluvenku Viktora Andrušci, která se v XPS objevila po poledni. Bohužel tato pozdní omluvenka nemůže být akceptována a pro Viktora to znamená škrt na další dvě utkání. Do Unhošti jsme nakonec na poslední chvíli donominovali Tomáše Plívu, čím děkujeme za vstřícnost a ochotu se utkání zúčastnit.

Jak již pozorný divák pochopil, odjížděli jsme do Unho v poměrně silné sestavě. Vedle méně zkušených borců se v zápise objevilo i pár jen z víkendového kola MiniLigy, což přineslo i velká očekávání. Na druhou stranu je třeba říct, že ani soupeř nešetřil velkými jmény a na jeho soupisce se objevil Vojta „Bourák“ Boura. Tedy hráč známý našim borcům z okresních výběrů a jedena z nejlepších 2012 na okrese.

Hned od úvodního hvizdu se začala na hřišti projevovat herní převaha soupeře, který měl i díky větší herní zkušenosti více ze hry a držel nás na naší polovině. Všechny naše pokusy o útočné akce končily na půlící čáře a my jsme nebyli schopni se dostat před soupeřovu branku natož ji ohrozit. Netrvalo dlouho a na rohový kop si naběhl nejvyšší hráč soupeře a se zkušeností dospělého fotbalisty otevřel skóre zápasu. Místo abychom na vedoucí branku soupeře odpověděli stejnou mincí, inkasovali jsme podruhé. Naštěstí jsme se postupně osmělovali a přišla akce, kdy Marťas poslal krásnou branku na levou stranu a po křížné přihrávce vstřelil Krpi kontaktní gól. Od tohoto okamžiku se hrálo jako na houpačce. Ne snad, že by šlo o nějak pohledný fotbal, ale na rozdíl od úvodu se hra vyrovnala a tomu odpovídal i stav skóre. Soupeř nejdříve po skrumáži odskočil na 2 branky a my jsme kontrovali Martinem na 2:3. A soupeř opět odskočil na 2 branky a my jsme opět dotáhli. Tentokrát to byla povedená střela Viktora. To bohužel bylo z naší strany vše. Ke konci utkání jsme už jen nastřelili Jonym břevno a z následné dorážky Viktor trefil pouze brankáře. Naopak soupeř přidal další dvě branky a bylo dokonáno.

Abychom do Unhošti nejeli pouze kvůli dvaceti minutám, zahráli jsme si ještě nadstavbu, která se do utkání nepočítala. V ní byla hra nepodobná té předchozí. Bohužel musíme přiznat, že domácí tým byl dnes nad naše síly a byl lepším týmem ve všech ohledech. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že na naší soupisce byli hráči, kteří mají v součtu odehráno 13 utkání. De facto toto bylo pro Kristiána a Oskara první oficiální utkání a hned proti asi nejsilnějšímu týmu této skupiny. Trošku zklamáním pro nás byl výkon kluků, kteří v Nymburce předvedli tak kvalitní výkon na nějž nebyli dnes schopni navázat ani v momentě, kdy byli všichni čtyři na hřišti. Jak již bylo řečeno, dnešní utkání bylo poněkud nad naše síly. Jak řekl Viktor v autě, nebyl čas na převzetí míče, protože byl okamžitě napadán. A měl pravdu. Soupeř k nám přistupoval rychle a nebyl tudíž prostor na chybu, respektive horší zpracování. To si musíme přiznat je problém i těch zkušených hráčů. Na druhou stranu není třeba dělat předčasné závěry po jednom utkání. Čekají nás zápasy s dalšími soupeři a ty mohou být jiné. Klukům toto utkání trošku otevřelo oči, musíme neustále a pořád pracovat na Ball mastery a nasazení.