Druhé kolo OP MPŘ


Další mistrovské utkání jsme absolvovali na domácí půdě s krásně střiženým trávníkem. Našimi soupeři byli tentokráte SK Lhota a Sokol Hostouň. Do našeho kádru přibyli kluci, kteří k nám přišli nedávno od Ronyho a mají za sebou pár tréninků bez jakéhokoliv zápasu. Naši soupeři odehráli vzájemný zápas jako první a naše děti už se nemohli dočkat, až si zahrají také, což bylo dobrým ukazatelem.

SK Slaný – SK Lhota 8:1 (branky: 6x Brejcha, Vicenec, Myška)

S tímto soupeřem jsme se utkali již před týdnem a důkladně jsme ho prověřili, takže kluci i v obměněné sestavě věděli, do čeho jdou. Nebyl to takový trhák v podobě skórovaných gólů, ale nám jde především o hru dětí a ta se nám líbila. Marek, Adam i Radek se statečně zapojili do zápasu a postupně se čím dál více osmělovali a „vystrkovali růžky“ na soupeře. S našimi déle hrajícími spoluhráči se postupně stmelovali a začali si vyhovovat ve hře víc a víc. V úvodu utkání naznačil hned 3 brankami Brejší, jak se asi bude hra vyvíjet. Velmi bojovně naladěn se představil Radek, který nenechal jediný míč bez povšimnutí, stále se ho snažil získat a založit útočnou akci. Max motal soupeře z obrany a krásnými přihrávkami vybízel útočníky k zakončení. Honzík, Luky, Míša, Nelča předvedli několikrát krásnou kombinaci směrem k soupeřově bráně. V druhé části přidal za přispění všech 3 branky Brejší a poprvé skóroval také Adam, i když už předtím mohl asi dvakrát vsítit míč. Obě čtyřky včetně „gólmana“ předvedli velmi pohledný fotbal. Občas to tedy byla hromádka na míči, ale to se pořád učíme odstranit ze hry našich svěřenců a pracujeme na tom.

 

SK Slaný – Sokol Hostouň 10:1 (branky: 3x Štambera, Brejcha, 2xVicenec, 2xRoll, Němcová, Hartl)

Tento soupeř, pro nás neznámý se představil s menšími dětmi, až na pár výjimek. Jak se později ukázalo, měli tým složený převážně z ročníku 2014, několik 2013-tek a dívčina 2012. Proto byla na hřišti vidět všeobecná převaha našeho týmu. Každopádně se nám líbilo, že se kluci s Nelčou neuchýlili k bezhlavému střílení na branku, ale pořád jsme si drželi náš standard hry, který chceme hrát. K vidění bylo spoustu krásných a troufám si říci i opravdu fotbalových akcí a kombinací. Ano, soupeř nám to do velké míry dovolil, ale i to je třeba si vyzkoušet v zápase, pokud je tato možnost a ne jen bezhlavě pálit. Několikrát krásně vyvedl míč Luky, Honza, Max, Míša z obrany a po vzájemné spolupráci – gól. Dva góly vsítil Honzík střelou do vinglu, i když předtím 2x přestřelil bránu z pěti metrů. O parník lépe se zase ukázali Radek, Adam a Marek, který taktéž poprvé skóroval. Postupně se trefila většina týmu, což je velmi dobře, když nejsou branky jen na jednom či dvou hráčích.

 

Byli jsme rádi, že nám tyto zápasy (a minulý týden) ukázali připravenost všech hráčů na mistrovská utkání a zároveň jak příjemně nás překvapili naše posily Radek, Adam a Marek. Zápasy budou samozřejmě i těžší a soupeři lepší, tak jen doufáme a budeme se připravovat na to, abychom je zvládli, jak nejlépe budeme umět. Vše se odvíjí od toho, jaká bude především tréninková docházka.

Rodičům velké poděkování za podporu našich malých fotbalistů

S pozdravem RT