První kola OFS Kladno starších přípravek

Ve dnech 13. 4. a 19. 4. 2022 jsme rozjeli první kola kladenského OFS starších přípravek. Vzhledem k tomu, že se jedná věkově o rok nebo dva starší hráče, byli jsme zvědaví, jak se naši borci poperou zejména s předpokládanou výškovou převahou některých soupeřů a jak budou reagovat v jejich hlavičkách. Za další se jedná o rozměrově větší hřiště a větší a těžší míč, auty se házejí – již není možné rozehrávat ze země a malá domů na „gólmana“ je zakázána. Se všemi těmito „nástrahami“ a novotami se museli naši kluci a Nelča poprat. Na pár trénincích jsme tento systém hry již zkoušeli, někteří hráči ho již absolvovali ve společných zápasech s r. 2012, ale přesto jsme byli zvědaví, jak budou chápat a hlavně hrát nový systém.

První kolo 13. 4. na nás čekali soupeři Velké Dobré a Kačice:

SK Slaný – SK Kačice 18:3 (4x Vici, 4x Alex, 4x Rollík, 2x Kulíšek, 2x Brejší, Lukaku, Max)

V tomto úvodním zápase jarního kola jsme se tak nějak rozkoukávali a oťukávali si pomalu soupeře a pak jsme na něj vlétli. Hřiště nebylo zrovna přívětivé ke hře po zemi, míč odskakoval, soupeř nakopával a o to to bylo pak horší. My jsme se ale snažili hrát fotbal a držet míč na zemi, což se poměrně dobře dařilo. Postupem času jsme měli převahu již úplnou a střelecký brankostroj načal Brejší, po něm se rozjel hattrickem +1 Rollík a postupně další hráči. Byly vidět krásné akce, přihrávky, žádné bezhlavé útočení. Gĺů jsme mohli dát i více, ale párkrát nám míč buď uskočil, nebo jsme si dali o kontakt navíc anebo jsme nastřelili soupeřova gólmana. Ve druhé půli si role střelců vyměnili zase Brejší a Rollík, k nim se opět přidali Vici, Lukaku, Alex, Max, Kulíšek opět svojí krásnou hlavičkou a tak kluci odcházeli ze hřiště myslím si spokojeni zejména s navýšením si vlastního ega. V tomto zápase jsme dostatečně míchali se sestavou a hráči snad na všech pozicích, tak, aby si vyzkoušeli i trochu jiné herní pozice a situace.

Čechie Velká Dobrá – SK Slaný 1:17 (4x Brejší, 6x Rollík, 2x Vici, 2x Alex, Max, Lukaku, Kulíšek)

S Velkou Dobrou to bylo na výtečnou, opět jako předchozí zápas, již jsme byli takříkajíc oťukaní a nedávali jsme soupeři nic zadarmo. Kluci si vyzkoušeli snad všechno co šlo z jejich fotbalového umění a ukázali, že se ani „obrů“ nebojí, že umí hrát hlavou a jsou dostatečně rychlí na to, aby jim utekli. Byly vidět moc pěkné pasy za obranu, do náběhu, přihrávky 1vs1 a plno osobních soubojů, které jsme svoji rychlostí vyhrávali.

Druhé kolo 19. 4. na nás čekali soupeři Unhošť „C“ a Kačice:

SK Slaný – Unhošť „C“ 9:3 (4x Brejší, 3x Vici, Rollík, Nelča)

Pro nás nový soupeř, který měl dle soupisky i hráče r.2011 byl docela sympatický, avšak našemu úvodnímu tlaku dlouho neodolal. Dvěma góly v úvodu první půle je načal Brejší a pak už se pokračovalo až do konce poločasového hvizdu, kdy jsme postupně nasázeli 8 branek. Po poločase soupeř více zpřesnil hru, lépe nás obsazoval a my jsme dali jeden gól a další dva dostali. Jinak průběh hry byl docela takový ospalý a pomalejšího tempa. I přesto u nás byly vidět moc pěkné akce po krajích hřiště s uvolněním a přihrávkou středem nebo na nabíhajícího spoluhráče.

SK Slaný – SK Kačice 16:1 (4x Vici, 3x Nelča, 2x Lukaku, 2x Kulíšek, 2x Max, Brejší, Alex, Rollík)

Tento zápas měl oproti předešlému kolu a oproti předchozímu zápasu větší grády, byl takový dynamičtější a běhavější, i když jsme opět od úvodu nic neponechali náhodě a postupně jsme v první půli soupeře zasypali hordou branek. Opět byly vidět promyšlené akce s nápadem a pěkným provedením.

I když nám zatím počasí moc nepřeje a dost jsme vymrzli, myslím si, že si to kluci s Nelčou užili. Děkujeme všem klukům za předvedené výkony a chuť do fotbalu a rodičům za podporu – dneska jste moc slyšet nebyli, ale to bylo asi tím chladem.