Rozpačitý první mistrák sezóny


Ještě v prázdninovém čase vstoupil do nové sezóny tým ročníku 2012. Na domácím hřišti jsme přivítali B-tým Unhoště a byli jsme plni očekávání, jak si naši borci poradí se soupeři mnohdy mladšími. Konkrétně tým Unhoště byl složen pouze z hráčů ročníku 2013. Je ale pravdou, že někteří z nich měli výškové parametry Jonáše. Zároveň jsme byli zvědavi, jak se prezentují naši borci po prázdninové pauze. V obou případech vládlo v našem případě rozčarování.

SK Slaný – TJ Unhošť 4:5 (branky: Mach-3 a Štěpánek)

Jak již bylo řečeno, toto utkání bylo utkáním meziročníkovým. My ročník 2012, Unhošť ročník 2013. Je třeba přiznat, že jsme se před začátkem báli, jestli se nebude jednat o debakl. Náš tým byl přeci jen papírový favorit. Hned ale první minuty nás k našemu zklamání vyvedly z omylu. Unhoští borci byli našim vyrovnaným partnerem, ba co hůř. Zejména v prvním poločase nás i přehrávali a to dokonce i v době, kdy jsme na hřišti měli tu nejsilnější sestavu. Naši borci jakoby zapomněli hrát, všude jsme byli pozdě a když už jsme byli u míče dříve, nebyli jsme schopni navázat pohybem a kličku dělali ze stoje a nebo nesmyslně přihrávali z jedničky. Dalším našim problémem byl pohyb po hřišti. Nebyli jsme schopni využít celý prostor a sami jsme se zavírali do malých prostor. Za první poločas si pochvalu zaslouží pouze Kuba Mach (naše nová akvizice z P. Týnce), který se dostával do zakončení.

Ve druhém poločase se hra z naší strany poněkud zlepšila, na své výkony si vzpomněl hlavně Dan, který se z pozice obránce dostal skvělým čtením hry i několikrát do zakončení a jen nepřesná muška mu zabránila ve skórování, částečně se probral i Adam K. Několikrát se mu povedlo to, co po něm chceme a co umí, kvalitní převzetí, klička a nezištná přihrávka plus kopací technika. Zejména tito dva borci měli být rozdílovými hráči, kteří společně se Šimonem potáhnou tým, což v první půli vůbec nebylo. Postupně se rozehrávali i další kluci a hra se ve skutečnosti vyrovnávala a některých fázích hra jsme byli i lepším týmem. Bohužel ale netaktická hra nám zabránila využít této progrese. Ve starší přípravce, kde by se dala od hráčů očekávat jistá vyzrálos a práce s prostorem nám toto absolutně chybělo. Místo toho, abychom si otevírali prostory jsme si je zavírali. Místo přenesení těžiště hry jsme chodili do zhuštěných prostor a tam ztráceli míče, čehož soupeř dokázal využívat a jejich přímočaré přechody do protiútoků byly téměř smrtící. Zde je třeba vyzdvihnout skvělou práci Dana a Mázy, kteří tyto brejky dokázali hasit mnohdy i na poslední chvíli.

Své první utkání jsme na domácím hřišti prohráli jen těsně (i díky vlastní brance), nicméně obraz v některých fázích tomu neodpovídal a výkony našich borců také ne. Na druhou stranu je pravdou, že pro některé hráče to bylo po prázdninách úplně první setkání s míčem, někteří za sebou měli jeden či dva tréninky. To vše se na nich muselo také podepsat. Na druhou stranu jsme viděli, kde nás tlačí bota a na čem musíme pracovat. Agresivita v osobních soubojích, rychlost přistupování k soupeři a pohyb bez míče byly atributy, které nás trápili asi nejvíc. Taktické návyky a práce s prostorem jsou věci, které věříme, že si kluci osvěží již v dalším utkání.

Velkou pochvalu si dnes zaslouží Kuba Mach, hned v prvním utkání zaměstnával obranu soupeře nemalou měrou a prezentoval se hned hattrickem. Tomu se říká start v novém dresu.

Závěrem bych chtěl poděkovat rodičům za fandění a pomoc při úklidu branek.