Plný počet bodů z Unhoště


Po víkendové zkoušce v KP čekalo tým U11 třetí kolo Okresního přeboru. Tentokrát jsme zajížděli do vzdálené Unhošti. Do soupisky týmu zásadně promluvila škola v přírodě 3. ZŠ a tak jsme tým museli výrazněji doplnit o hráče A-týmu z KP. Na druhý konec okresu jsme tedy odjížděli v roli velkého favorita.

SK Slaný – TJ Unhošť 5:2 (branky: Silný M. a Plíva – 2, Vacek)

Po domácí porážce a ne příliš přesvědčivém výkonu s týmem Unhošti jsme hned od začátku nenechali podle očekávání nic náhodě. Soupeře jsme přitlačili k jeho brance a téměř jej nepustili ani k půlící čáře. V zahuštěném prostoru a na ne příliš rovném povrchu jsme převahu nebyli schopni přetavit v brankový úspěch. Naštěstí jsme ale v kádru měli na netradičních postech střeďáků Tomáše Plívu a Matěje. Kluci nakonec našli cestu do domácí sítě a rovným dílem se postarali o naše vítězství, které pečetil pátým zásahem do černého Filip.

 

SK Slaný – SK Kročehlavy 12:0 (branky: Silný M., Michal, Plíva, Krpata – 2, Silný V., Fatka, Vacek, Pýcha)

Ve druhém utkání jsme po krátké pauze nastoupili proti B-týmu Kablovky. Už výsledky z předchozích kol nasvědčovali, že tým z východu Kladna nebude zdatným soupeřem a to se při vší úctě ke klukům z Kladna i potvrdilo. Na hřišti kraloval pouze jeden tým. Soupeře jsme nepustili ani na naši polovinu a bylo pouze otázkou, na jakém čísle se zastaví stav skóre. Jelikož jsme v tomto utkání jednoznačně kralovali, přemýšleli jsme, jak situaci našim klukům trošku zkomplikovat i s cílem hrát pohledný fotbal. Bohužel jsme ale nenašli vhodnou variantu. Na hřišti jsme viděli holomajznu se spoustou branek.

 

Třetí kolo na rozdíl od předchozího nám nic nepřineslo a ani nic neukázalo. Je nutno říci, že náš tým i díky zmíněným posilám byl výrazně nad síly soupeřů. Předváděná hra tomu ale nenasvědčovala. Moc krásného fotbalu jsme totiž neviděli. V obou případech se jednalo o přetlačovanou v jednom velkém chumlu a když z něj vylétl míč, jednalo se buď o branku a nebo jej naši obránci získali. V tomto ohledu se ve skvělém světle předvedl Vojta. Doběhl vždy soupeře, předskočil ho a rozehrál. Podobných akcí z naší strany bylo ale jako šafránu. Když přišla kolmice za obranu soupeře tak jsme buď nestihli zareagovat a když ano, přišla po špatném převzetí ztráta a tak se naše branky spíše rodily po individuálních akcích či ze skrumáže před brankou, přičemž prostoru na pohlednou hru byla spousta. Stačilo by se jen neshlukovat, nezhušťovat si prostor. Toto je ale už vyšší level taktické vyzrálosti na úrovni předních týmů. My jsme naopak měli problém se zavíráním prostorů, nabídky do kombinace a pohybem bez míče vůbec. Toto jsou věci na kterých musí řada kluků zapracovat během sezóny, protože v následujících letech na to již nebude prostor.

Závěrem děkujeme všem za účast a povzbuzování.