Poslední Miniligový turnaj U10


V sobotu 5. 11. 2022 jsme odehráli poslední kolo podzimní MiniLigy, tentokráte v Kladně. Vzhledem k tomu, že v pátek pršelo celý den jako z konve, nebylo úplně jisté až do sobotního rána, zda se bude hrát, lépe řečeno jestli bude způsobilé hřiště, protože déšť během noci ustal. V sedm hodin ráno psal trenér Kladna, že je vše OK a můžeme přijet. Tentokrát se miniligového kola zúčastnily 4 týmy – SK Kladno, FK Neratovice-Byškovice a Polaban Nymburk. Zápas 1×30 minut, takže opět pěkná porce zápasové minutáže. Do týmu byl dodatečně donominován Viktor (r. 2014), který si chtěl zahrát zápas, protože U11 měli pauzu.

 

SK Kladno – SK Slaný 4:6 (Viktor, Nelča, Alex Pham, Vici, Ballda, Rollík)

S tímto velmi kvalitním soupeřem to byl opět velmi vyrovnaný zápas. Oproti předchozím kolům jsme vlétli do prvního zápasu na soupeře s velkým úsilím. Sice jsme obdrželi jako první gól, ale kluci s Nelčou neponechali nic náhodě a bojovali dál. Soupeř hrál v rozestavení 1-3-1, my klasiku. Hra se přelévala ze strany na stranu a byla velmi bojovná. Soupeř přidal další gól, ale my jsme v našem snažení nepolevili, a to bylo korunováno velmi pěknou akcí Viktora a Viciho, kdy druhý jmenovaný zatáhl míč po levé straně, přihrávkou našel Viktora a ten skóroval. V tom momentu se naše hra ještě více zrychlila, naši hráči jakoby dostali ještě větší náboj a po pár minutách jsme již vedli pěkným gólem Nelči a odehranou standardní situací ve směru Viktor-Alex Pham. Soupeř sice vždy snížil skóre, ale vedení o dvě branky jsme si již nenechali ujít a zaslouženě jsme vyhráli po dalších gólech Viciho, Balldy a Lukyho R.

 

SK Slaný – FK Neratovice 9:7 (4x Rollík, 2x Vici, Lukaku, Alex Pham, Kulíšek)

Další zápas jsme od začátku trochu tzv. nechytli. Neratovičtí přijeli s trochu jiným týmem, který hrál velmi pěkně kombinačně a přímočaře na bránu. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme snad o 3 góly. Opět jako v předešlém zápase naši kluci s Nelčou bojovali dál, jakoby se nic nestalo. Zvyšovali jsme tlak na soupeře, bojovali o každý míč, kombinovali do šířky hřiště, stříleli na bránu i mimo ní. Tímto nebojácným výkonem jsme protrhli pytel štěstí a odměna se dostavila v podobě krásných gólů. Soupeř nestačil odolávat tlaku našich hráčů a kupil chyby, které jsme trestali. Velmi pohledný fotbal skončil našim zaslouženým vítězstvím.

 

SK Polaban Nymburk – SK Slaný 8:6 (2x Lukaku, 2x Vici, Ballda, Viktor)

Poslední zápas byl opět takový přestřelkový. Kombinace a akce se přelévaly ze strany na stranu, soupeř má velmi kvalitní hráče, kteří umějí vystřelit i ze střední vzdálenosti. O houževnaté souboje nebyla taktéž nouze a někdy to i dost bolelo. Tak jako v předchozích zápasech i v tomto jsme zkraje prohrávali. Trochu jsme nechytili tempo hry a byli asi i unavení z předchozích zápasů. Soupeř šel sice do vedení, ale my jsme záhy kontrovali krásnou střelou Lukakua a střelecká aktivita našich hráčů se opět rozjela. Soupeř byl bohužel pořád o krok, tedy nějaký ten gól napřed, a proto jsme tento zápas nedotáhli do vítězného konce.

 

Celkově: z předvedené hry kluků s Nelčou jsme byli velmi spokojeni, opět nezaostali za žádným týmem. Opět všichni makali, bojovali a hráli jeden za druhého. Nechci teď zbytečně vyzdvihovat konkrétní hráče, i když bych mohl, nám se líbí kompaktnost, souhra, spolupráce, bojovnost a zarputilost celého týmu. Všem hráčům patří VELKÁ POCHVALA za předvedené výkony po celou podzimní část MiniLigového turnaje. V pokračující přípravě i v té zimní budeme hledat právě takovéto soupeře, kteří nás posouvají dál, a budeme domlouvat přátelská utkání venku na UMT. Halové turnaje nejsou tím pravým ořechovým.

Rodičům obrovské díky za povzbuzování.

S pozdravem

RT